اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

آغاز ساخت اولین پروژه نهضت ملی مسکن در تهران/تحویل واحدها در سال 1404/پالایش 5 میلیون متقاضی نهضت ملی مسکن تا پایان خرداد

طی مراسمی با حضور وزیر راه و شهرسازی، رییس ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران و مدیرعامل بانک مسکن عملیات اجرایی ۱۵هزار و ۴۸۰ واحد نهضت ملی مسکن در منطقه چیتگر آغاز شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، دقایقی قبل با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی، رییس ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران و مدیرعامل بانک مسکن عملیات اجرایی ساخت ۱۵ هزار و ۴۸۰ واحد نهضت ملی مسکن در منطقه چیتگر به‌صورت صنعتی‌سازی آغاز شد.

قرار است این واحدها طی سه سال ساخته و تحویل شود، این واحدها در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت شده‌اند و از وام ۴۵۰ میلیون تومانی برای ساخت آنها استفاده خواهد شد.

امیردریادار سیاری در این مراسم با بیان این‌که "امیدواریم این واحدها به‌موقع افتتاح شود"، گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران در اجرای طرح نهضت ملی توانمندی‌های خود را به‌کار گرفته است.

وی تصریح کرد: وزیر راه قبل و بعد از جنگ، هر جا که حضور داشته منشأ خیر و برکت بوده است و به‌عنوان یک مدیر جهادی کار می‌کند.

وی با تأکید بر اینکه با جدیت وزیر راه ۴ میلیون مسکن طی چهار سال ساخته و عقب‌ماندگی‌ها جبران می‌شود، افزود: بر اساس تفاهمنامه امضاشده اقدامات لازم در رابطه با ساخت مسکن انجام می‌شود.

ساخت مسکن یک‌ساله به پایان نمی‌رسد

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی نیز در این مراسم اظهار کرد: بر اساس توافق با نیروهای مسلح ۱۰۰ هزار واحد ساخته می‌شود و امیدواریم در سراسر کشور بتوانیم ساخت مسکن را اجرایی کنیم.

وی اضافه کرد: عرضه و تقاضای مسکن متناسب نیست و به همین دلیل بخش زیادی از درآمد خانوار صرف هزینه تأمین مسکن می‌شود، بنابراین در بخش مسکن باید نگاه جهادی در کشور داشته باشیم تا اقتصاد، اشتغال و نیازهای مردم را برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: مهرماه سال گذشته قانون جهش تولید مسکن ابلاغ شد و در این راستا ایجاد سامانه‌های لازم، توافق با بانک‌ها برای پرداخت وام و ایجاد صندوق ملی مسکن جهت تأمین بخشی از هزینه ساخت اقشار کم‌درآمد عملیاتی شد.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد: در گذشته مسکن مهر را داشتیم که کار بزرگی بود. زمین حدود یک میلیون مسکن مهر توسط دولت تأمین شد و برای نهضت ملی مسکن باید برای ۴ میلیون واحد زمین تأمین شود.

قاسمی بیان کرد: در مسکن مهر بلوک‌های بسیار به‌هم‌چسبیده داشتیم، یعنی برای هر هکتار ۱۲۷ خانوار. اما در نهضت ملی مسکن تعداد خانوارها را برای هر هکتار به ۵۰ خانوار کاهش دادیم.

وی با تأکید بر این‌که "متناسب با زندگی مردم به آنها زمین برای ساخت مسکن ویلایی می‌دهیم"، اضافه کرد: تا پایان خرداد پالایش ۵ میلیون متقاضی نهضت ملی مسکن انجام می‌شود.

وی گفت: ساخت مسکن یک‌ساله به پایان نمی‌رسد و تا پایان شهریور ساخت پارت ۲میلیون‌واحدی نهضت ملی مسکن را آغاز می‌کنیم.

به گزارش تسنیم، بر اساس اعلام وزارت راه و شهرسازی سهم استان تهران از نهضت ملی مسکن ۱۶۰ هزار واحد است که قرار است طی ۴ سال در مناطق مختلف ساخته شود.

طبق اعلام اداره‌کل راه و شهرسازی استان تهران پروانه لازم جهت شروع عملیات ساختمانی منطبق بر آیین‌نامه‌ها و مقررات ملی صادر شده است و عملیات اجرایی ۱۵ هزار و ۴۸۰ واحد در ۴ پهنه B D E G جانمایی شده است.

بر این اساس عملیات اجرایی در پهنه B با جانمایی ۹ برج مسکونی آغاز می‌شود و برج‌های مذکور در دو تیپ اسکلت فلزی و اسکلت بتنی طراحی شده است. برج‌های فلزی ۳۵طبقه و برج‌های بتنی ۳۷طبقه طراحی شده است.

به گزارش تسنیم، عملیات اجرایی در پهنه D با جانمایی ۲۲ برج ۲۹طبقه آغاز خواهد شد.

همچنین در پهنه E سه برج اسکلت بتنی ساخته می‌شود. این برج‌ها ۳۶طبقه خواهند بود.

در پهنه G شش برج ۲۹طبقه جانمایی و طراحی شده است که مشتمل بر ۲۴ طبقه مسکونی و یک طبقه همکف و ۴ طبقه پارکینگ خواهد بود که در حال اخذ پروانه ساخت است.

در زمان حاضر با شروع عملیات ساختمانی در پهنه‌های فعال ۱۳ هزار شغل ایجاد خواهد شد.

در عملیات اجرایی صنعتی‌سازی و استفاده از متریال مورد تأیید اداره استاندارد و استفاده از سیستم‌های بروز سازه‌ای و کنترل هرروزه مواد و متریال ورودی در کارگاه‌ها در حال پیگیری است.

انتهای پیام/+

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)