اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

آغاز ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن تهران بدون ارجاع به &Quot;آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک&Quot;

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک با اعلام این‌که تمام جاده‌های کشور استاندارد است، گفت: می‌‌توانیم هزینه تعمیر و نگهداری راه‌ها را ۵۰ درصد کاهش دهیم.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ مجید کیانپور با اشاره به این‌که همه راه‌های کشور استاندارد است، اظهار کرد: با استفاده از روش‌های نوین که در اختیار آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک است، می‌توانیم هزینه‌های تعمیر و نگهداری راه‌های کشور را تا ۵۰ درصد کاهش دهیم.

وی افزود: با توجه به منابع مالی محدودی که برای نگهداری سالانه راه‌ها داریم، می‌توانیم با برنامه‌ریزی و همکاری دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله سازمان راهداری بهسازی معابر شهری و جاده‌های برون‌شهری را با هزینه کم عملیاتی کنیم.

وی با یادآوری این‌که با استفاده از اسکنرهای جاده‌‌ای ، خرابی راه‌ها را به کارفرمایان اعلام می‌کنیم، گفت: در پروژه‌های عمرانی تنها زمانی آزمایشگاه خاک را انجام می‌دهیم که مشاور -طرح- این کار را به ما ارجاع دهد.

مدیرعامل شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک درباره پروژه‌های نهضت ملی مسکن افزود: پروژه‌های نهضت ملی مسکن در استان‌های البرز،‌زنجان و مرکزی به آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک ارجاع شده، اما هنوز هیچ پروژه‌ای از این طرح در استان تهران به ما ارجاع نشده است.

به گزارش تسنیم،‌ حدود هفته قبل کلنگ اولین پروژه نهضت ملی مسکن با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و رئیس ستاد ارتش در منطقه چیتگر به زمین زده شد. در این فاز قرار است ۱۵ هزار و ۴۸۰ واحد در ۴ پهنه منطقه چیتگر ساخته و در سال ۱۴۰۴ تحویل شود.

کیانپور در ادامه با اشاره به این‌که نقش آزمایشگاه فنی و مکانیک مانند تشخیص پزشکی است،‌ بیان کرد: آزمایشگاه با قدمت حدود ۶۷ سال، در اکثر پروژه‌های زیرساختی کشور حضور دارد و هم اکنون با وزارت نیرو در ۵ طرح آبی همکاری داریم. ضمن این‌که در ۱۹ فاز پارس جنوبی نیز حضور داشته‌ایم.

وی با بیان این‌که بیش از ۶۰۰ نوع خدمت را ارائه می‌دهیم، اظهار کرد: حدود ۲ دهه است که بر اساس اصل ۴۴ آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک باید واگذار شود اما تا این لحظه خبری از واگذاری نیست.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)