اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

احتمال افزایش 15 درصدی قیمت مواد غذایی در انگلیس

تنش‌های مختلف در شرق اروپا، کاهش تولید در چین و ممنوعیت صادرات برخی کالاهای حیاتی مثل روغن پالم و گندم توسط اندونزی و هند، تورم مواد غذایی در انگلیس را تا ۱۵ درصد بالا خواهد برد.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، مؤسسه توزیع خواربار انگلیس (IGD) در آخرین گزارش خود اعلام کرد تورم مواد غذایی در این کشور در تابستان احتمالاً تا ۱۵ درصد افزایش می‌یابد. این مؤسسه هشدار داد قیمت‌های بالا تا یک‌سال دوام خواهند داشت.

طبق این گزارش، قیمت گوشت، غلات، لبنیات، میوه و سبزیجات تحت تاثیر عوامل متعددی قرار خواهند داشت، عواملی مانند تنش‌های مختلف در شرق اروپا، کاهش تولید در چین و ممنوعیت صادرات برخی کالاهای حیاتی مثل روغن پالم و گندم توسط اندونزی و هند.

درآمد مردم انگلیس با بیش‌ترین سرعت از دهه ۱۹۵۰ کاهش می‌یابدقیمت سوخت در انگلیس باز هم رکورد زد

جیمز والتون، اقتصاددان ارشد این مؤسسه گفت تحقیقات نشان می‌دهد به این زودی‌ها شاهد کاهش فشار تورم بر زندگی مردم نخواهیم بود. بسیاری از خانواده‌ها وعده‌های غذایی خود را کاهش داده‌اند که نشانه واضحی از اضطراب غذایی است.

پیش‌بینی می‌شود متوسط هزینه‌کرد ماهانه یک خانواده معمولی چهارنفره در انگلیس در ابتدای سال آینده میلادی به ۴۳۹ پوند (۵۳۳ دلار) برسد. درحالی‌که این رقم در ژانویه سال جاری میلادی برابر با ۳۹۶ پوند (۴۸۰ دلار) بوده‌است.

نرخ رسمی تورم در انگلیس در ماه آوریل به بالاترین رقم طی چهل‌ سال گذشته یعنی ۹ درصد رسید و پیش‌بینی می‌شود در ادامه سال به‌خاطر افزایش چهل‌درصدی عوارض انرژی، به ۱۰ درصد برسد.

بانک مرکزی انگلیس قصد دارد نرخ بهره را برای پنجمین بار از ماه دسامبر در تلاش برای مهار تورم افزایش دهد.

انتهای پیام/۴۰

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)