احتمال توقف عرضه گاز روسیه به هلند

شرکت گازپروم روسیه عرضه گاز به هلند را به خاطر عدم تبعیت این کشور از سیستم جدید پرداخت به روبل متوقف می‌کند.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد عرضه گاز به هلند را از پایان ماه جاری میلادی به‌خاطر عدم پرداخت هزینه گاز روسیه به روبل متوقف می‌کند.

این شرکت روسی طی بیانیه‌ای اعلام کرد:«تا پایان روز کاری ۳۰ مه و پایان مهلت پرداخت، شرکت گازپروم هیچ پولی از شرکت گس‌ترای هلند برای عرضه گاز به این کشور در آوریل دریافت نکرده‌است. بنابراین عرضه گاز به شرکت گس‌ترا از ۳۱ مه ۲۰۲۲ متوقف می‌شود تا پرداخت‌ها طبق قرارداد انجام شود».

این شرکت هلندی قبلاً اعلام کرده بود قصد ندارد پرداخت هزینه گاز روسیه را به روبل انجام دهد چون برخلاف تحریم‌های غربی است.

اتحادیه اروپا واردات دریایی نفت از روسیه را ممنوع کردنشست سران اتحادیه اروپا درباره مصادره دارایی‌های روسیه

طبق طرح جدید پرداخت روسیه، خریداران گاز این کشور از کشورهای غیردوست که روسیه را تحریم کرده‌اند باید یک حساب در گازپروم‌بانک باز کنند و هزینه گاز روسیه را با ارز خود در این حساب واریز کنند تا به روبل تبدیل‌شده و به دست عرضه‌کننده برسد.

شرکت گازپروم اخیراً صادرات گاز به بلغارستان، لهستان و فنلاند را به‌خاطر عدم تبعیت آن‌ها از طرح جدید پرداخت متوقف کرده‌است. ارسال گاز به دانمارک هم به‌خاطر رد درخواست روسیه برای پرداخت با روبل کاهش‌یافته است.

انتهای پیام/۱۰۳

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)