اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

احتمال 40 درصدی رکود اقتصاد آمریکا در سال آینده میلادی

اقتصاددان‌های بانک آمریکا اعلام کردند سیاست‌های سختگیرانه‌ مالی برای کنترل تورم بر روند رشد اقتصاد تأثیر گذاشته و اقتصاد آمریکا را در سال آینده میلادی وارد رکود می‌کند.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اقتصاددان‌های بانک آمریکا ۴۰ درصد احتمال می‌دهند اقتصاد این کشور در سال آینده میلادی وارد رکود شود و تورم همچنان در سطح بالایی باقی بماند.

آنها پیش‌بینی می‌کنند رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا تا نیمه دوم سال آینده میلادی به صفر برسد که نتیجه سیاست‌های سختگیرانه‌ مالی و تاثیر آن بر روند رشد اقتصاد خواهد بود.

این اقتصاددان‌ها تخمین می‌زنند رشد اقتصاد آمریکا در ۲۰۲۴ هم بهبود چندانی نداشته باشد.

این اقتصاددان‌ها خطر تورم در سال جاری را بسیار پایین می‌دانند.

بانک فدرال‌رزرو آمریکا در روز چهارشنبه بیشترین افزایش نرخ بهره را طی ۲۵ سال گذشته اعمال کرد تا جلوی افزایش تورم را بگیرد.

بزرگترین افزایش نرخ بهره آمریکا از دهه ۱۹۹۰ اعلام شدشاخص بورس آمریکا به پایین ترین رقم خود در یک سال گذشته رسید

اقتصاددان‌های بانک آمریکا همچنین پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد دنیا را با اشاره به تورم، جنگ اوکراین و قرنطینه‌های کرونایی در چین پایین آوردند.

درحال‌حاضر انتظار می‌رود رشد اقتصاد دنیا در سال جاری میلادی برابر با ۳٫۲ درصد باشد، درحالی‌که قبلاً ۴٫۳ درصد اعلام‌شده بود.

افزایش قیمت جهانی انرژی در بحبوحه جنگ اوکراین تورم در سراسر دنیا را افزایش داده و بانک‌های مرکزی را مجبور کرده سیاست‌های سختگیرانه‌تری اعمال کنند.

انتهای پیام/۴۴

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)