اذعان آمریکا به افزایش درآمد روسیه از فروش انرژی پس از تحریم‌ها

یک مشاور ارشد دولت آمریکا در نشست کمیته مجلس سنا اذعان کرد که روسیه اکنون از تجارت سوخت فسیلی خود در‌آمد بیشتری نسبت به زمان قبل از شروع عملیات نظامی خود در اوکراین و تحریم‌های غرب، کسب می کند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، آموس هاخشتاین، مشاور ارشد دولت آمریکا در زمینه امنیت انرژی جهانی در نشست روز پنجشنبه کمیته مجلس سنا اذعان کرد که روسیه اکنون از تجارت سوخت فسیلی خود درآمد بیشتری نسبت به زمان قبل از شروع عملیات نظامی خود در اوکراین و تحریم‌های غرب، کسب می کند.

این مقام که قبلا سمت نماینده امنیت انرژی آمریکا را داشت، همچنین تأکید کرد که قیمت جهانی حامل‌های انرژی که قبلاً در حال افزایش بود و ظاهراً توسط تحریم های غرب علیه روسیه بیشتر شده بود، به مسکو کمک کرد تا تأثیر محدودیت‌های غرب را کاهش دهد.

وقتی از هوخشتاین پرسیده شد که آیا مسکو اکنون از تجارت نفت و گاز خود پول بیشتری نسبت به چند ماه پیش دریافت می کند، پاسخ داد: من نمی توانم این را انکار کنم.

تلاش اوکراین برای جایگزین کردن گاز روسیه با گاز ال‌ان‌جی آمریکاسفیر آمریکا در روسیه: روابط تجاری دو کشور "ویران" شده استبلومبرگ: هند به دنبال خرید نفت بیشتر از روسیه است

وی این اظهارات را در نشست کمیته فرعی سنا در مورد اروپا و همکاری امنیت منطقه‌ای بیان کرد.

ایالات متحده اوایل ماه مارس به عنوان بخشی از تحریم‌های ناشی از اقدام نظامی روسیه در اوکراین، کلیه واردات نفت خام، برخی فرآورده‌های نفتی، گاز طبیعی مایع و زغال سنگ روسیه را محدود کرد.

این در حالی است که روز چهارشنبه، ویاچسلاو ولودین، رئیس دومای روسیه، اعلام کرد که صادارات نفت از این کشور به ایالات متحده "در ماه مارس نسبت به فوریه تقریبا دو برابر شده است."

اتحادیه اروپا که مدت‌ها بود تمایلی به اعمال محدودیت بر واردات نفت روسیه نداشت و در عوض بخش های مالی و بانکی را با تحریم های خود هدف قرار می‌داد، اواخر ماه مه با اعمال ممنوعیت نفت روسیه موافقت کرد.

این اتحادیه تصمیم گرفت ۷۵ درصد از واردات نفت روسیه را فوراً و ۹۰ درصد را تا پایان سال متوقف کند. با این حال، مجارستان و چندین کشور دیگر به دلیل ناتوانی اقتصادشان در مقابله با کمبود نفت روسیه، از معافیت برخوردار شدند.

در عین حال، گزارش‌های رسانه‌ها حاکی از آن است که تحریم‌ها تاکنون به سختی بر تجارت انرژی روسیه تأثیر گذاشته است.

در ماه آوریل، وال استریت ژورنال گزارش داد که صادرات نفت روسیه تنها در آن ماه ۳۰۰ هزار بشکه در روز افزایش یافته است.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)