اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

ارزش روبل روسیه به بالاترین رقم خود طی چند سال اخیر رسید

ارزش روبل روسیه با وجود تحریم‌های اقتصادی بی‌سابقه از سوی آمریکا و متحدانش، در بورس مسکو افزایش یافت و بالاترین رقم خود را در برابر دلار و یورو ثبت کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ارزش روبل روسیه روز سه‌شنبه در بورس مسکو افزایش یافت و بالاترین رقم را در برابر دلار و یورو ثبت کرد.

این افزایش در حالی رخ می دهد که بانک مرکزی روسیه نرخ بهره اصلی خود را به سطح قبل از جنگ اوکراین بازگردانده است.

واحد پول روسیه روز سه شنبه برای مدت کوتاهی به ۵۵٫۶۳ روبل در برابر دلار رسید که قوی ترین نرخ مبادله آن در برابر ارز ایالات متحده از فوریه ۲۰۱۸ محسوب می‌شود.

تسلیم شدن اتحادیه اروپا دربرابر خواست روسیه برای پرداخت پول گاز به روبل۱۰ کشور اروپایی بی‌سروصدا در حال خرید گاز روسیه به روبل هستند

روبل همچنین در برابر یورو زیر ۵۸ واحد معامله شد که نزدیک به بالاترین سطح هفت ساله خود در ماه می بود. پول روسیه بعداً در جلسه معاملاتی روز سه شنبه قسمتی از سود خود را از دست داد.

به گفته اقتصاددانان، حمایت از این ارز با کنترل سرمایه و حساب تجاری قوی روسیه صورت گرفته است. این رشد سریع ارزش روبل همچنین به دلیل افزایش قیمت نفت و شروع دوره مالیاتی ژوئن برای صادرکنندگان رخ داده است.

هفته گذشته، بانک مرکزی روسیه نرخ اصلی خود را به ۹٫۵ درصد کاهش داد و اعلام کرد که خطر تورم برای این کشور همچنان رو به کاهش است.

این تنظیم کننده بانکی در ماه فوریه پس از اینکه روسیه با هجمه سنگین تحریم‌های آمریکا، اتحادیه اروپا و سایر کشورها مواجه شد، نرخ‌های خود را بیش از دو برابر کرد و از ۹٫۵ درصد به ۲۰ درصد رساند.

هدف از این افزایش، تقویت روبل بود که به پایین ترین سطح خود رسیده بود. بر اساس گزارش بلومبرگ، پول روسیه از آن زمان تاکنون به بهترین ارز جهان بر اساس عملکرد در سال جاری میلادی تبدیل شده است.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)