اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

اروپا با تحریم روسیه تیشه به ریشه خود می‌زند

رییس شرکت رزنفت روسیه اعلام کرد اروپا با تحریم روسیه هویت و قدرت رقابت خود در برابر آمریکا را از دست داده و در واقع تیشه به ریشه خود می‌زند.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، ایگور سچین، رییس شرکت رزنفت روسیه عقیده دارد کشورهای عضو اتحادیه اروپا با تحریم روسیه درواقع تیشه به ریشه خودشان می‌زنند.

سچین در مجمع بین‌المللی اقتصادی سن‌پترزبورگ گفت:« اروپا با تحریم روسیه درحال خودکشی در زمینه انرژی است. کشورهای اتحادیه اروپا هویت و قدرت رقابت خود در برابر آمریکا را از دست می‌دهند».

وی تاکید کرد این تحریم‌ها طرح اروپا برای انتقال به سمت انرژی‌های پاک را متوقف کرده‌است، چون سران این اتحادیه دیگر نیاز به این طرح برای دستکاری بازار ندارند. رویکردهای ناکارآمدتری در پیش گرفته شده‌است.

کاهش جریان گاز روسیه به اروپا مانع پر کردن ذخایر این قاره می‌شودکاهش شدید برداشت غلات در انتظار کشورهای اتحادیه اروپا

سچین همچنین گفت آنچه از طرح انرژی پاک اروپا به‌جامانده کاملاً با اقدامات فعلی این قاره متغایر است. کشورهای سراسر اروپا به‌دنبال یافتن منابعی برای جایگزینی نفت روسیه به هر قیمتی هستند.

رئیس‌جمهور روسیه قبلاً تحریم‌های غرب را یک شمشیر دو لبه نامیده و اعلام کرده بود سران غرب با اعمال این تحریم‌ها آسیب قابل‌توجهی به اقتصادهای خود می‌زنند. پوتین همچنین گفت خسارت مستقیم اتحادیه اروپا از این تحریم‌ها از ۴۰۰ میلیارد دلار در سال فراتر می‌رود و بار این هزینه‌ بر دوش شهروندان این اتحادیه است.

انتهای پیام/۴۷

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)