استلانتیس به دلیل تقلب به پرداخت 300 میلیون دلار جریمه در آمریکا محکوم شد

گروه استلانتیس Stellantis که در پی ادغام دو خودروساز برتر جهان یعنی فیات کرایسلر و گروه پژو سیتروئن ایجاد شده است، به دلیل تقلب در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای به پرداخت حدود ۳۰۰ میلیون دلار جریمه محکوم شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، اسناد دادگاهی در آمریکا نشان می‌دهد که گروه استلانتیس برای پایان دادن به تحقیقات چند ساله وزارت دادگستری این کشور در زمینه تقلب برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای، با پرداخت حدود ۳۰۰ میلیون دلار جریمه موافقت کرد.

شرکت تابعه فیات کرایسلر در آمریکا که اکنون بخشی از گروه استلانتیس محسوب می‌شود، در پی تلاش برای فرار از آلایندگی بیش از ۱۰۰ هزار وانت شاسی بلند مدل رام و خودروهای شاسی بلند جیپ خود در این کشور، حدود ۳۰۰ میلیون دلار جریمه پرداخت خواهد کرد.

کنت پولایت، دستیار دادستان کل ایالات متحده، در این باره گفت: فیات کرایسلر آمریکا در یک دسیسه چند ساله برای گمراه کردن سازمان‌های ناظر و مشتریان خود در ایالات متحده دست داشته است.

احتمال کاهش تولید کارخانه‌های استلانتیس در ایتالیا برای پنجمین سال متوالیفراخوان ۲۰ هزار خودروی استلانتیس به علت خطر آتش‌سوزی

نانسی ادموندز، قاضی ناحیه دیترویت تاریخ اجرای حکم را ۱۸ ژوئیه تعیین کرد. این تسویه حساب شامل ۲۰۳٫۶ میلیون دلار جریمه ضبط دارایی و ۹۶٫۱ میلیون دلار جریمه است.

به گفته دولت آمریکا، این شرکت قبلاً ۳۱۱ میلیون دلار جریمه مدنی و بیش از ۱۸۳ میلیون دلار به عنوان غرامت به بیش از ۶۳۰۰۰ نفر به عنوان بخشی از یک دعوی حقوقی آلایندگی خودرو پرداخت کرده بود.

فعالیت شرکت فیات کرایسلر آمریکا به مدت سه سال مشروط خواهد بود. این خودروساز باید یک بررسی اولیه از انطباق خود با قانون هوای پاک و روش‌های بازرسی و آزمایش انجام دهد و حداقل دو بررسی و گزارش دیگر نیز ارائه کند.

وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد که این شرکت نرم‌افزاری فریبنده را نصب کرده است تا از بررسی‌های نظارتی جلوگیری کند و به طور متقلبانه به خودروهای دیزلی کمک کند به استانداردهای آلایندگی مورد نیاز برسند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)