افتتاح قریب‌الوقوع پروژه خط آهن حدفاصل خاش تا زاهدان

مدیرعامل هلدینگ راه و شهرسازی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) از افتتاح قریب‌الوقوع ۱۵۵ کیلومتر از پروژه چابهار – زاهدان در حدفاصل خاش تا زاهدان خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سردار سرتیپ پاسدار سیدحسین هوش‌السادات، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) روز دوشنبه (۹ خردادماه) ضمن بازدید از پروژه راه‌آهن چابهار زاهدان از نزدیک در جریان میزان پیشرفت این پروژه قرار گرفت.

در این بازدید مدیرعامل هلدینگ تخصصی راه‌ و شهرسازی قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در تشریح جزئیات پروژه اظهار داشت: این خط آهن به طول ۶۳۴ کیلومتر از شهر‌های چابهار، نیک‌شهر، ایرانشهر، خاش و زاهدان عبور می‌کند که طول آن با احتساب ایستگاه‌ها به ۷۵۰ کیلومتر می‌رسد و در گام نخست، قطعه ۷ و ۸ این پروژه حدفاصل خاش تا زاهدان به طول ۱۵۵ کیلومتر (با احتساب ایستگاه‌ها حدود ۱۸۰ کیلومتر) به بهره‌برداری خواهد رسید و شهر خاش از طرف زاهدان به شبکه ریلی کشور متصل می‌گردد.

رحمانی ضمن تشکر از همکاری وزارت راه و شهرسازی در اجرای این پروژه بزرگ گفت: در حال حاضر، کل این پروژه بیش از ۶۰ درصد پیشرفت داشته است و در قطعه خاش- زاهدان بیش از ۹۵ درصد پیشرفت داریم که تا اواخر خردادماه آماده بهره‌برداری خواهد بود.

وی افزود: رکورد بی‌سابقه ریل‌گذاری بیش از ۴۲۰۰ متر در یک روز از موفقیت‌های این ابرپروژه بود و موسسات راهیران، ریل‌گستر، شهید رجایی، پایدارسازان، نصر و راه‌سازه، تمام همت خود را به کار بسته‌اند تا این پروژه به عنوان بزرگترین پروژه ریلی کشور با سرعت بالایی اجرا شود.

گفتنی است توسعه حمل و نقل ریلی در راستای ایجاد کریدور ریلی شرق کشور، اتصال کشور‌های آسیای میانه و مرکزی به آب‌های آزاد و تسهیل و توسعه ترانزیت کالا از سواحل مکران و بندر شهید بهشتی چابهار از مهمترین اهداف پروژه خط آهن چابهار- زاهدان عنوان شده است.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)