افت 22 هزار واحدی شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت

شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت با ۲۲ هزار واحد کاهش، معادل ۱.۴۴ درصد افت کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان معاملات بازار سرمایه در هفته‌ گذشته طی ۵روز معاملاتی تعداد ۵۰میلیارد و ۷۱۷میلیون انواع اوراق بهادار به ارزش ۲۷۰هزار و ۸۸۱میلیارد ریال در بیش از ۳ میلیون و ۲۳۷هزار و ۶۶۸دفعه مورد معامله قرار گرفت که حجم، ارزش و نوبت‌های معاملات به ترتیب ۷٫۶۱ درصد رشد، ۵٫۸۲ درصد افت و ۱۰٫۳۱ درصد افزایش را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۵۳۴۷میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه گذاری قابل معامله در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۷۲هزار و ۹۰۰میلیارد ریال نیز در هفته گذشته مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۲۰٫۸۸ و ۱۶٫۱۴ درصد افت همراه شدند.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس در پایان معاملات هفته گذشته با ۲۲هزار و ۵۰۸واحد کاهش، معادل ۱٫۴۴درصد افت کرد و به رقم یک میلیون و ۵۴۱هزارو ۹۸۰واحد رسید و شاخص کل هموزن نیز با ۷هزار و ۱۳۷واحد کاهش، معادل ۱٫۶۳درصد افت کرد و رقم ۴۲۹هزار و ۶۵۷واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص بازار اول هم در این مدت با ۲۲هزار و ۵۰۸واحد افت به رقم یک میلیون و ۱۷۸ هزار و ۳۲۸واحد و شاخص بازار دوم با ۲۴هزار و ۳۳۴واحد افت، به عدد ۲ میلیون و ۹۵۳هزار و ۷۹۷واحد رسیدند که به این ترتیب شاخص بازار اول با ۱٫۹۴درصد کاهش و شاخص بازار دوم با ۰٫۸۲ درصد افت همراه شدند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)