اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

در حالی پیش از این شرکت عمران پرند از افزایش آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به ۳۲۰ میلیون تومان خبر داده بود که آورده متقاضیان این طرح در پردیس نیز به ۳۶۰ میلیون افزایش یافته است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ۲۱ خردادماه امسال رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه ساخت اولین پروژه نهضت ملی مسکن شهر تهران با اعلام این‌که قیمت تمام شده نهضت ملی مسکن قابل پیش‌بینی نیست گفته بود: با توجه به افزایش قیمت مصالح ساختمانی، قیمت نهضت ملی مسکن افزایش خواهد یافت.

یک هفته پس از این اظهارنظر بود که شرکت عمران پرند اعلام کرد: متقاضیان نهضت ملی مسکن باید طی ۸ مرحله ۳۲۰ میلیون تومان آورده خود را واریز کنند، در واقع متقاضیان باید هر مرحله ۴۰ میلیون تومان به حساب مسدودشده خود نزد بانک مسکن واریز کنند. طبق اعلام شرکت عمران پرند، مبلغ آورده متقاضیان "علی‌الحساب" است، یعنی احتمال افزایش آن در آینده وجود دارد.

این در حالی است که در دیگر شهر جدید تهران (پردیس) که ۲۰۴۳ واحد نهضت ملی مسکن در قالب ۲۳ سایت و ۳۲ بلوک در حال ساخت است، متقاضیان باید حدود ۳۶۰ میلیون تومان را به‌صورت علی‌الحساب پرداخت کنند.

به این آورده، وام ۴۵۰ میلیون تومانی اضافه می‌شود. وامی با سود ۱۸ درصد که اقساط ۲۰ ساله آن به روش بازپرداخت ساده ماهانه حدود ۷ میلیون تومان است. کل سود این وام در دوره ۲۰ ساله یک میلیارد و ۲۱۶ میلیون تومان است. در مجموع متقاضی نهضت ملی مسکن در پردیس با احتساب آورده علی‌الحساب ۳۶۰ میلیون تومانی باید یک میلیارد و ۵۷۶ میلیون تومان برای خانه‌دار شدن پرداخت کند. مبلغی که با توجه به تورم بخش مسکن عدد قابل قبولی برای سال ۱۴۲۱ است.

افزایش آورده متقاضیان نهضت ملی مسکن به ۳۲۰میلیون تومان/ پرداخت ۸ قسط ۴۰میلیون تومانی "علی‌الحساب" تا زمان تحویل واحد

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)