افزایش بدهی کارت اعتباری در میان مردم انگلیس

بر اساس داده‌های بانک مرکزی انگلیس، وام گرفتن از کارت های اعتباری در بریتانیا در ماه آوریل با بیش‌ترین سرعت در حدود دو دهه اخیر افزایش یافت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس داده‌های بانک مرکزی انگلیس که روز سه شنبه منتشر شد، وام گرفتن از کارت های اعتباری در بریتانیا در ماه آوریل با بیش‌ترین سرعت نرخ سالانه در حدود دو دهه اخیر افزایش یافت.

این بانک فاش کرد که اعتبار استفاده شده از این کارت‌ها ۱۱٫۶ درصد بیشتر از آوریل سال گذشته میلادی بود که بیشترین افزایش را از نوامبر ۲۰۰۵ نشان می‌دهد، در حالی که اعتبار مصرفی کلی ۵٫۷ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافت که سریع‌ترین رشد از فوریه ۲۰۲۰ محسوب می‌شود.

در عین حال با دریافت وام مسکن کمتر از سوی مردم انگلیس و کاهش تاییدیه خرید خانه، بازار مسکن این کشور کند شده است.

نرخ تورم در آلمان به بالاترین سطح در ۳۲ سال گذشته رسیدتورم در منطقه یورو به بالاترین رقم از زمان ایجاد پول واحد اروپایی رسید

اندرو مونتلیک، مدیرعامل کارگزاری وام مسکن بریتانیا یعنی شرکت کورکو، به گاردین گفت: این امر نشان می دهد که ابرهای طوفانی اقتصاد روز به روز تیره تر می شوند.

وی افزود: معمولاً اگر مردم (از وضعیت اقتصادی خود) مطمئن باشند می‌توانند اعتبار و وام بگیرند، اما در این مورد (افزایش استفاده از کارت اعتباری) تقریباً به این دلیل است که آنها به دنبال پول نقد بیشتر برای پرداخت قبض‌ها و تامین غذای خود هستند.

بر اساس این گزارش، با افزایش قیمت حامل‌های انرژی، تورم در بریتانیا در ماه آوریل به ۹ درصد رسید که بالاترین سطح از سال ۱۹۸۲ بود که نشان دهنده بدتر شدن بحران هزینه زندگی است.

به گفته دولت این کشور، قیمت گاز بین آوریل ۲۰۲۱ تا آوریل ۲۰۲۲ تا ۹۵ درصد و قیمت برق برای خانوارهای بریتانیایی ۵۴ درصد افزایش یافته است که بخشی از آن به دلیل تحریم های غرب علیه روسیه پس از آغاز عملیات نظامی این کشور در اوکراین است.

افزایش قیمت مواد غذایی و کالاهای مصرفی نیز در بحبوحه بهبود اقتصادی پس از همه گیری کرونا و تنگناهای زنجیره تامین، تحت تاثیر تقاضای قوی قرار گرفته است.

بدهی کارت اعتباری بدترین نوع بدهی در نظر گرفته می شود، زیرا برخلاف وام های شخصی که برای نیازهای خاص مانند خرید ماشین یا پرداخت هزینه تحصیل گرفته می‌شود، نرخ بهره در آن دو رقمی می شود.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)