اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

افزایش صادرات نفت عراق تا 3.8 میلیون بشکه در روز

وزیر نفت عراق اعلام کرد کل صادرات نفت خام این کشور در ماه جاری میلادی تا ۳.۸ میلیون بشکه در روز افزایش می‌یابد.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از آرگوس، احسان عبدالجبار وزیر نفت عراق اعلام کرد کل صادرات نفت خام این کشور که شامل نفت منطقه کردستان عراق هم می‌شود، تا ۳٫۸ میلیون بشکه در روز در ماه جاری و ۳٫۸۵ میلیون بشکه در روز در ماه آینده میلادی افزایش می‌یابد.

عراق در پنج‌ ماه ابتدایی سال جاری میلادی به‌طور متوسط ۳٫۶۸ میلیون بشکه در روز صادرات نفت داشت و در ماه مه هم ۳٫۶۳ میلیون بشکه در روز صادر کرده بود.

عراق سهام اکسون موبیل را در یک میدان نفتی می‌خردتوسعه تولید گاز عراق به مانع اختلافات داخلی خورده است

عراق در آغاز سال جاری میلادی اعلام کرد صادرات خود از پایانه‌ نفتی بصره را در سه‌ماهه دوم پس‌از نصب پمپ‌های جدید افزایش خواهد داد. به‌این‌ترتیب، ۲۵۰ هزار بشکه در روز به ظرفیت صادراتی منطقه اضافه‌شده و کل صادرات نفت بصره را به حدود ۳٫۴۵ تا ۳٫۵ میلیون بشکه در روز می‌رساند. بصره در ۵ ماه اول سال جاری میلادی به‌طور متوسط ۳٫۲۱ میلیون بشکه در روز صادرات نفت داشت.

دومین تولیدکننده بزرگ اوپک درحال افزایش ظرفیت تولید و صادرات نفت خود است و طبق گفته وزیر نفت این کشور، قصد دارد تا پایان ۲۰۲۷ به حداکثر ظرفیت ۸ میلیون بشکه در روز برسد.

اما مشکلات سیاسی در عراق ۸ ماه پس‌از برگزاری انتخابات ادامه دارد و اجازه تصویب بودجه را به دولت نمی‌دهد. بنابراین هزینه‌کرد دولت علی‌رغم افزایش قیمت نفت محدود شده‌است.

انتهای پیام/۵۷

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)