افزایش قیمت نفت عربستان برای بازار آسیا

عربستان قیمت نفت خام سبک عرب را برای مشتریان آسیایی ۲ دلار و ۱۰ سنت در هر بشکه نسبت‌به ماه جاری افزایش داده و به ۶ دلار و ۵۰ سنت بالاتر از شاخص عمان/دوبی رسانده‌است.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، عربستان بزرگ‌ترین صادرکننده نفت دنیا، قیمت رسمی فروش نفت خود به بزرگترین بازار دنیا یعنی آسیا را بیشتر از حد انتظار افزایش داده‌است. برداشته شدن محدودیت‌های کرونایی در بزرگ‌ترین اقتصادهای این منطقه به افزایش تقاضا برای نفت کمک کرده‌است.

شرکت آرامکوی عربستان قیمت اصلی‌ترین درجه نفتی خود یعنی نفت خام سبک عرب را برای مشتریان آسیایی ۲ دلار و ۱۰ سنت در هر بشکه نسبت‌به ماه جاری افزایش داده و به ۶ دلار و ۵۰ سنت بالاتر از شاخص عمان/دوبی رسانده‌است. این در حالی است که بازار انتظار یک افزایش ۱ دلار و ۵۰ سنتی را داشت.

تصمیم اوپک‌پلاس برای افزایش تولید نفت به‌منظور جبران نفت ممنوع شده روسیهبازگشت نفت ایران به بازار می‌تواند عامل ایجاد آرامش در بازارهای جهانی باشد

شرکت آرامکو همچنین قیمت فروش تمام درجات نفتی خود به شمال غرب اروپا و منطقه مدیترانه را بالا برده‌است. اما قیمت نفت عربستان برای مشتریان آمریکایی برای دومین ماه پیاپی بدون تغییر مانده‌است.

دراین‌بین، عربستان قیمت محموله‌های نفتی فروخته‌شده طبق قراردادهای بلندمدت را هم در بحبوحه حمله روسیه به اوکراین بالا برده‌است.

قیمت نفت از ابتدای سال جاری میلادی تا حالا بیش‌از ۵۰ درصد افزایش‌یافته و به حدود ۱۲۰ دلار در هر بشکه رسیده‌است.

تقاضا برای نفت در کشورهای جنوب شرق آسیا به‌خاطر بالا رفتن تقاضا برای حمل‌ونقل افزایش‌یافته است.

انتهای پیام/۱۱۵

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)