افزایش قیمت نفت عربستان برای فروش در بازار آسیا

بالارفتن تقاضا در چین به‌خاطر برداشته شدن قرنطینه‌ها و افزایش حاشیه‌های سود پالایشگاهی در آسیا باعث شده عربستان قیمت رسمی فروش تمام درجات نفت خام خود به آسیا را در اولین ماه تابستان افزایش دهد.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، احتمال بازگشایی اقتصاد در چین و افزایش حاشیه‌های سود پالایشگاهی در آسیا، عربستان را ترغیب به افزایش قیمت رسمی فروش تمام درجات نفت خام خود در ماه ژوئیه به آسیا کرده‌است. آسیا بزرگ‌ترین بازار نفت عربستان است.

شرکت آرامکوی عربستان معمولاً تعیین‌کننده روند قیمت‌گذاری نفت سایر تولیدکنندگان خاورمیانه است و معمولاً قیمت رسمی فروش نفت خام خود را برای ماه آینده در پنجم هر ماه و پس‌از اجلاس ماهانه اوپک پلاس اعلام می‌کند.

انتظار می‌رود عربستان قیمت رسمی فروش نفت خام سبک عرب به آسیا در ماه ژوییه را بین ۸۵ سنت تا ۲ دلار گران‌تر از شاخص عمان/دوبی اعلام کند. نفت خام خاورمیانه با این شاخص در آسیا قیمت‌گذاری می‌شود.

حمایت عربستان از نقش روسیه در اوپک پلاسکاهش صادرات نفت عربستان در ماه مارس

تمام سایر درجات نفتی عربستان هم افزایش قیمت خواهد داشت.

به‌علاوه، انتظار می‌رود ائتلاف اوپک پلاس علی‌رغم تقاضای غرب برای تسریع افزایش تولید، همان روند تدریجی افزایش تولید خود را در اجلاس این هفته تصویب کند و ماهانه ۴۳۲ هزار بشکه در روز بر تولید خود بیفزاید.

قیمت فروش نفت عربستان در ماه گذشته به‌خاطر قرنطینه‌های چین و پایین آمدن منحنی قیمت نفت خام کاهش‌یافته بود.

انتهای پیام/۱۰۵

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)