افزایش کیفیت بنزین تولیدی پالایشگاه تهران با تکمیل واحد Ccr

مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران گفت: پروژه CCR پالایشگاه تهران از پانزدهم فروردین‌ماه سال گذشته آغاز شده است و با راه‌اندازی این پروژه، در سال‌های آینده کیفیت کل بنزین تولیدی در این پالایشگاه مطابق با استانداردهای یورو ۴ خواهد بود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حامد آرمان‌فر، مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران اظهار داشت: پالایشگاه نفت تهران هم‌اکنون ۱۵ درصد سهم انرژی کل سوخت کشور را تأمین می‌کند.

آرمان‌فر با بیان اینکه "پروژه‌هایی که از سال‌های گذشته در پالایشگاه تهران تعریف شده است، همسو با اهداف زیست محیطی و برای ارتقای کیفیت محصولات پالایشگاه بوده است"، گفت: پالایشگاه تهران یکی از تولیدکنندگان عمده گازوئیل مطابق استاندارد یورو ۴ است و در عمل نیاز کلانشهر تهران را تأمین می‌کند.

وی افزود: پروژه CCR پالایشگاه تهران از پانزدهم فروردین‌ماه سال گذشته آغاز شده است و با راه‌اندازی این پروژه، در سال‌های آینده کیفیت کل بنزین تولیدی در این پالایشگاه مطابق با استانداردهای یورو ۴ خواهد بود.

مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران با اشاره به سهم ۲۱ درصدی نفت کوره از محصولات تولیدی پالایشگاه نفت تهران گفت: به‌منظور کاهش نفت کوره تولیدی در این پالایشگاه مذاکراتی با چند شرکت داخلی برای طراحی اولیه واحد جدید شده است که امیدواریم هفته آینده قرارداد آن با یکی از شرکت‌های طرف مذاکره امضا شود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه حیات پالایشگاه نفت تهران به کاهش نفت کوره تولیدی در این پالایشگاه گره خورده است، مجوزهای لازم برای احداث واحد جدید از سوی سازمان‌های ذی‌ربط به‌سرعت صادر شود.

آرمان‌فر با بیان اینکه "تبدیل نفت کوره به محصولات با ارزش پتروشیمی از جمله اهداف این پروژه است که امیدواریم سازمان‌های مرتبط نهایت همکاری در این زمینه را با پالایشگاه انجام دهند"، گفت: سوخت جت تولیدی در پالایشگاه نفت تهران دارای بالاترین استانداردهای زیست‌محیطی است؛ حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد سوخت جت موردنیاز کشور در پالایشگاه تهران تولید می‌شود که دارای بالاترین استانداردهای آزمایشگاهی است.

مدیرعامل پالایشگاه نفت تهران همچنین از انجام مطالعات امکان سنجی برای احداث یک نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی در پالایشگاه نفت تهران خبر داد و گفت: لازم است با ایجاد جذابیت‌های لازم، حمایت‌های لازم برای اجرای این پروژه‌ها انجام شده و گام‌های مؤثری برای حرکت به سمت‌ انرژی‌های تجدیدپذیر در پالایشگاه برداشته شود.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)