اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

افزایش 22 درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی در شهر تهران

مرکز آمار ایران از افزایش ۲۲ درصدی صدور پروانه‌های ساختمانی در شهر تهران طی زمستان گذشته خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در زمستان سال گذشته، ۱۱۵۴۰ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌ تهران، پیش‌‌بینی شده که نسبت به فصل قبل ۲۲ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۱۳٫۵ درصد کاهش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی برای هر یک از این پروانه‌های احداث ساختمان ۷٫۸ واحد بوده است.

تعداد ۱۴۸۹ پروانه‌ احداث ساختمان توسط شهرداری‌ تهران در زمستان ۱۴۰۰ صادر شده که نسبت به فصل گذشته ۲۴٫۳ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۱۷٫۶ درصد کاهش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های احداث ساختمان‌ صادرشده از سوی شهرداری‌ تهران در زمستان ۱۴۰۰بالغ ‌بر ۲۲۳۶ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۱۹٫۵ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۵درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنای این دسته از پروانه‌ها در دوره‌ مورد بررسی ۱۵۰۲ مترمربع بوده است.

کل نقاط شهری کشور

در زمستان سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۱۵۴۵۰ واحد مسکونی در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان از سوی شهرداری‌های کشور پیش‌‌بینی شده که نسبت به فصل گذشته ۳۹٫۶ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۱۵٫۸ درصد کاهش داشته است.‏ متوسط تعداد واحد مسکونی در هر پروانه‌ احداث ساختمان ۳٫۱ واحد بوده است‌.

تعداد۳۶۹۹۳ پروانه‌ احداث ساختمان توسط شهرداری‌های کشور در زمستان گذشته صادر شده که نسبت به فصل گذشته ۴۰٫۲ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۲۳٫۴ درصد کاهش داشته است.

مجموع مساحت زیربنا در پروانه‌های صادرشده برای احداث ساختمان‌ در زمستان ۱۴۰۰ حدود ۲۱۵۴۲ هزار مترمربع بوده است که نسبت به فصل گذشته ۳۹٫۵ درصد افزایش و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۱۸٫۵ درصد کاهش داشته است. متوسط مساحت زیربنا در این پروانه‌ها ۵۸۲ مترمربع بوده است.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)