افزایش 25 برابری صادرات نفت روسیه به هند

داده های مؤسسه رفینیتیو نشان می‌دهد که بیش از ۲۴ میلیون بشکه نفت خام تخفیف دار روسیه در ماه جاری میلادی به هند صادر شده که نسبت به متوسط سال گذشته افزایش تقریباً ۲۵ برابری داشته است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رویترز روز دوشنبه به نقل از داده های مؤسسه رفینیتیو Refinitivگزارش داد که هند از ماه فوریه ۳۴ میلیون بشکه نفت روسیه را با تخفیف دریافت کرده که بیش از ۱۰ برابر ارزش کل واردات از این کشور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل است.

بر اساس این گزارش، بیش از ۲۴ میلیون بشکه نفت خام روسیه در ماه جاری میلادی به هند عرضه شد که نسبت به ۷٫۲ میلیون بشکه در آوریل و حدود سه میلیون بشکه در ماه مارس افزایش شدیدی نشان می دهد.

بر اساس این داده‌ها، هند قرار است در ماه ژوئن حدود ۲۸ میلیون بشکه نفت از روسیه وارد کند.

نشست سران اتحادیه اروپا درباره مصادره دارایی‌های روسیهاتحادیه اروپا از شهروندان خود خواست ناقضان تحریم روسیه را لو دهند

در سال گذشته میلادی، صادرات نفت خام روسیه به هند به طور متوسط تنها ۹۶۰ هزار بشکه در ماه بود که تقریباً ۲۵ برابر کمتر از کل این ماه محسوب می شود.

تحریم‌های غرب علیه مسکو فرصتی را برای پالایشگاه‌های هندی ایجاد کرده است تا خرید نفت روسیه (عمدتاً نفت خام اورال) را با قیمت‌های تخفیف دار افزایش دهند، چرا که برخی از مشتریان اروپایی آشکارا تمایلی به خرید نفت خام روسیه ندارند.

بر اساس این گزارش، هند به دلیل ادامه خرید نفت روسیه مورد انتقاد غرب قرار گرفته است.

با این حال، دهلی نو این انتقاد را رد کرده و گفته است که این واردات کسری از نیازهای کلی این کشور را تشکیل می‌دهد.

به گفته مقامات، هند به خرید نفت "ارزان" روسیه ادامه خواهد داد چرا که توقف ناگهانی می تواند هزینه ها را برای مصرف کنندگانش افزایش دهد.

گزارش‌های قبلی نشان داده‌اند که سومین واردکننده بزرگ نفت جهان به دنبال نفت خام روسیه با قیمت کمتر از ۷۰ دلار در هر بشکه برای جبران موانع اضافی ناشی از تحریم‌ها بوده است.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)