انهدام باند بین‌المللی قاچاق سوخت و بازداشت 3 سرکرده اصلی/ قاچاق روزانه 2 میلیون لیتر سوخت

گروه استان‌ها ـ رئیس‌کل دادگستری هرمزگان از دستگیری ۳ نفر از سرکردگان اصلی قاچاقچیان سوخت در جنوب کشور خبر داد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، به نقل از روابط عمومی دادگستری هرمزگان، مجتبی قهرمانی رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان صبح امروز با اعلام شناسایی ۱۰ نفر از سران اصلی باندهای قاچاق سوخت در جنوب کشور، از دستگیری ۳ نفر از آنها در روزهای اخیر خبر داد.

مجتبی قهرمانی در خصوص جزئیات این خبر اظهار داشت: در جریان عملیات ضربتی مأموران دریابانی استان، حافظان حریم مرزهای آبی کشور موفق شدند با انجام کارهای اطلاعاتی گسترده پس از سه ماه تلاش شبانه‌روزی، ۱۰ نفر از سرکردگان اصلی باندهای قاچاق سوخت را شناسایی و ۳ نفر از آنها دستگیر کنند.

وی خاطرنشان کرد: بنابر گزارش مأموران این ۱۰ نفر از طریق تشکیل باند و شبکه‌های سازمان‌یافته و بین‌المللی، نسبت به قاچاق روزانه بیش از ۲ میلیون لیتر سوخت از طریق مرزهای آبی جنوب کشور مبادرت می‌کردند.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان با اعلام اینکه اعضای این شبکه‌های سازمان‌یافته، میلیون‌ها لیتر سوخت قاچاق را از طریق دریا به‌وسیله ده‌ها فروند کشتی، لنج و قایق‌ تندرو به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس منتقل می‌کردند، بیان داشت: به‌دستور مقام قضایی و پس از انجام بررسی‌های لازم توسط ادارات ثبت احوال، ثبت اسناد، بنادر و دریانوردی، شیلات و پلیس راهور مشخص شد که سرکردگان این باندهای بین‌المللی قاچاق سوخت، اموال و دارایی‌هایی خود را به نام ۷۱ نفر از بستگان درجه‌یک خود انتقال داده‌اند و تمامی مبادلات مالی حاصل از اقدامات مجرمانه‌شان را هم از طریق کارت‌های بانکی آنها انجام می‌دهند.

دستگیری قاتل جوان راسکی پس از سال‌ها فرار و اختفا/ پرونده ۱۳ساله بسته شدفرمانده انتظامی استان فارس: دستگیری قاتل ۲ محیط‌بان در دستور ویژه پلیس قرار گرفتاخبار ضدونقیض از دستگیری سرکرده جدید داعش در استانبول

قهرمانی با اشاره به اینکه گردش مالی این باندهای قاچاق سوخت، صدها میلیارد تومان بوده است، تصریح کرد: با هدف ضربه به بنیه مالی و اقتصادی قاچاقچیان، ۱۲ فروند شناور لنج، ۲۳ دستگاه خودروی لوکس خارجی و ۷ باب منزل مسکونی گرانقیمت متعلق به آنها در مرکز استان هرمزگان به‌صورت سیستمی توقیف شده است.

وی در ادامه افزود: همچنین ۷۱ حساب بانکی این افراد بلوکه شده و ده‌ها میلیارد تومان وجه نقد و اموال و مستغلات سرکردگان باندهای موصوف در سرتاسر کشور ضبط شده است.

رئیس‌کل دادگستری استان هرمزگان در پایان با ابراز اینکه تلاش‌ها برای دستگیری دیگر اعضا و سرکردگان این شبکه‌های سازمان‌یافته قاچاق سوخت، توسط دستگاه‌های اطلاعاتی و انتظامی همچنان ادامه دارد، یادآور شد: افراد دستگیرشده نیز هم‌اکنون با صدور قرار تأمین کیفری به‌منظور رسیدگی به اتهامات‌شان و طی مراحل دادرسی در بازداشت به‌سر می‌برند و جزئیات بیشتر از اقدامات مجرمانه آنها، پس از تکمیل روند تحقیقات، متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/۸۶۴/ح+

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)