بازسازی خانه قدیمی فرصتی برای بهبود فضای زندگی
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

اگر شما هم از طرفداران معماری کلاسیک و خانه‌های قدیمی هستید احتمالا معتقدید جذابیت یک ساختمان قدیمی را نمی‌توان به سادگی در ساخت و سازهای جدید و معماری‌های مدرن یافت.

بازسازی خانه قدیمی فرصتی برای بهبود فضای زندگی

 

اگر یک ملک قدیمی را جهت سکونت انتخاب کرده‌اید قطعا به فکر نوسازی و حتی شاید بازسازی ساختمان قدیمی ملکتان افتاده‌اید. اما ممکن است نباشید که آیا یک ملک قدیمی ارزش بازسازی دارد یا خیر. گزینش خانه‌ای که برای سکونت انتخاب می‌کنید یکی از مهم‌ترین تصمیم‌های زندگیتان خواهد بود. زیرا که خانه شما مکانی است برای تضمین آسایش، امنیت و حس خوب شما. درنتیجه اگر فکر می‌کنید خانه‌تان قدیمی‌ شده است و از زندگی در آن لذت نمی‌برید، انتخاب پروسه بازسازی یا نوسازی می‌تواند راه خوبی برای شما باشد. با بازسازی خانه قدیمی، فضای دلخواهتان را به محیط زندگیتان بیاورید و محیطی امن و ایمن به منظور سکونت فراهم کنید. در این مقاله به بازسازی خانه‌های قدیمی به منظور احیای فرصتی برای زندگی خواهیم پرداخت.

پروژه‌های نوسازی ساختمان، چه در مقیاس کوچک و چه در مقیاس بزرگ، از بسیاری جهات سودمند هستند. در ادامه به تعدادی از این مزایا اشاره می‌کنیم.

افزایش ارزش خانه

یکی از بارزترین و مشهودترین مزایای بازسازی ساختمان قدیمی شما، افزایش ارزش آن است که بخش جدایی ناپذیر در پروسه خرید و فروش خانه می‌باشد. ارتقای یک ساختمان چه از لحاظ طراحی داخلی، چه اندازه یا مصالح ساختمانی سازه،  قطعا در ارزش فروش مجدد تفاوت ایجاد خواهد کرد، بنابراین تصمیم به نوسازی یا بازسازی یک ساختمان قدیمی هم به منظور سکونت در آن ساختمان مفید خواهد بود هم در زمان تصمیم گیری برای فروش.

ایجاد فضای بیشتر برای زندگی

گسترش فضای خانه در واقع به متراژ ساختمان اضافه می‌کند و باعث برجسته شدن زیبایی ساختار فعلی خانه خواهد شد. داشتن فضای بزرگ‌تر در محیط داخلی خانه به عنوان یک مزیت به شمار می‌رود و همچنین برای اعضای خانواده حریم خصوصی بیشتری نسبت به یک چیدمان محدودتر فراهم خواهد کرد.

بازسازی خانه قدیمی فرصتی برای بهبود فضای زندگی

راحتی و آسایش بیشتر

بازسازی یا نوسازی خانه‌های قدیمی مانند کفپوش، حمام، آشپزخانه یا اتاق خواب راحتی بیشتری برای اعضای خانواده شما فراهم خواهد کرد. فراهم کردن رفاه و آسایش تاثیر قابل توجهی در بهبود فضای زندگی خواهد داشت. همپنین ساختمان‌های قدیمی ممکن است نیاز به یک سری تعمیرات سازه‌ای نیز داشته باشند. این بازسازی‌ها معمولا بسیار حیاتی خواهند بود زیرا ایمنی اعضای خانه را فراهم می‌کنند.

تعمیر و هزینه‌های کمتر نگهداری در آینده

با ارتقای برخی از ویژگی‌ها در یک خانه قدیمی، خود را از شر تعمیرات مکرر در آینده راحت کنید. بازسازی یک ساختمان یا نوسازی آن علاوه بر فراهم کردن ایمنی و آسایش، شما را از صرف هزینه بابت تعمیرات نگهداری طولانی مدت نجات خواهد داد.

شخصی سازی

بازسازی خانه فرصتی را فراهم می‌کند تا خانه خود را دقیقاً به روشی که سلیقه‌تان است شخصی‌سازی کنید. استایل مورد علاقه شما از چیدمان یک خانه در طول سال تغییر می‌کند، ترندها تغییر می‌کنند و خانه‌تان بعد از مدتی به نظرتان کهنه می‌رسد. خانه شما اگر که قدیمی شده باشد سزاوار بازسازی است، زیرا یکی از مهم‌ترین سرمایه گذاری‌هایی است که در طول زندگی خود انجام می‌دهید. اگر نمی‌دانید که روند بازسازی را از کجا شروع کنید، نگاهی به سقف بالای سرتان بیاندازید!برای شروع پروسه بازسازی یا نوسازی یک خانه قدیمی، در قدم اول مطمئن شوید که سقف خانه نشتی نداشته باشد و پس از آن روی پی و پایه ساختمان تمرکز کنید تا مطمئن شوید که به اندازه کافی مقاوم است. بعد از آن تمرکزتان را بگذارید روی هر چیزی که بین سقف و زمین قرار می‌گیرد؛ که شامل نمای سایدینگ، پنجره‌ها، درها و البته فضای داخلی می‌شود. بعد از اینکه مطمئن شدید خانه از لحاظ سازه‌ای مشکلی ندارد و به اندازه لازم ایمنی را برای ساکنین فراهم می‌کند، می‌توانید به داخل خانه بروید و وقت خود را به نوسازی یا بازسازی‌ محیط داخلی خانه اختصاص دهید، زیرا که دیگر پوسته‌ای محافظ دارید. از لحاظ تجهیزات برقی، سیم‌کشی‌های قدیمی معمولاً مشکلی ایجاد نمی‌کنند، اما به منظور رعایت جوانب احتیاط، تمام جعبه فیوزها و سیم‌کشی‌ها را چک کنید. اگر سیم‌کشی‌های دستگیره و لوله دارید بهتر است آن‌ها را تعویض کنید. به این دلیل که عایق لاستیکی اطراف سیم‌ها می‌تواند به مرور زمان خشک و شکننده شود و منجر به ترک‌هایی شود که سیم‌کشی را در داخل آن نمایان می‌کند. به علاوه، سیم کشی دستگیره و لوله به گونه‌ای طراحی شده است که از دیوارها، بدون مانع عبور کند و هر گونه عایق که بعداً برای آب و هوا یا صدا اضافه شود باعث افزایش خطر آتش سوزی خواهد شد.لوله کشی‌های آب از جنس مس، فولاد گالوانیزه و چدن بین ۸۰ تا ۱۰۰ سال عمر می‌کنند و اگر خانه شما عمری نزدیک یا بیش از این مقدار داشته باشد بهتر است که نسبت به تعویض لوله‌کشی اقدام کنید. حتی اگر که هنوز نشتی نداشته باشند، به زودی دچار این مشکل می‌شوند. مشکل دیگری که در لوله‌های قدیمی تر وجود دارد، انباشته شدن خوردگی در داخل آن‌هاست. این موضوع می‌تواند باعث کاهش فشار آب در طول زمان شود یا حتی در طولانی مدت باعث زنگ زدگی و نارنجی شدن آب گردد.در روند بازسازی خانه‌های قدیمی، تعویض پنجره می‌تواند هزینه‌های زیادی را باعث شود. در نتیجه اگر بتوانید صرفا یک سری بهبود در همان پنجره‌ها ایجاد کنید، نسبت به تعویض کامل، به صرفه‌تر خواهد بود.جذاب‌ترین مرحله از روند بازسازی یا نوسازی یک خانه قدیمی، طراحی داخلی و چیدمان خانه است. اینجا جایی است که شما خواهید توانست تمام ایده‌ها و تصورات خود از خانه مورد نظرتان اجرا کنید. در نظر داشته باشید که همیشه با انتخاب متریال باکیفیت از هزینه‌های تعمیرات در آینده جلوگیری می‌کنید. با خرید یک خانه قدیمی، قطعا هزینه بسیار کمتری نسبت به خرید یک خانه لوکس متحمل خواهید شد، در نتیجه مقدار باقی‌مانده از سرمایه‌تان را می‌توانید در راستای ایجاد فضای ایده‌آل خودتان از محیط یک خانه صرف کنید.

بازسازی خانه قدیمی فرصتی برای بهبود فضای زندگی

در روند بازسازی و نوسازی یک ساختمان قدیمی، مسیری پر پیچ و خم روبه رویتان خواهد بود، اما با برنامه ریزی دقیق، چیدن یک استراتژی مناسب و کمک گرفتن از تیم‌های باتجربه و متخصص در این زمینه، خواهید توانست بهترین استفاده را از بودجه‌ای که در اختیار دارید ببرید. همچنین بازسازی یک خانه قدیمی فرصتی مناسب برای بهبود فضای زندگیتان، به شیوه‌ای شخصی خود شما، در اختیارتان قرار خواهد داد.

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)