اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

در حالی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران طی اطلاعیه‌ای از مسافران قطار مشهد-اهواز عذرخواهی کرده که پیگیری‌ها نشان می‌دهد صورتجلسه عملکرد رئیس این قطار تهیه و در دست بررسی مسئولان حمل و نقل ریلی کشور قرار گرفته است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران طی اطلاعیه‌ای با اشاره به اتفاقات پیش آمده برای قطار مسافری مشهد-اهواز، اعلام کرد: «تهویه واگن شماره ۵ این قطار پس از طی حدود ۷۰۰ کیلومتر به علت نشت گاز سیستم تهویه، از کار می‌افتد که پس از هماهنگی‌های لازم توسط رئیس قطار، شارژ گاز این سالن، در ایستگاه راه‌آهن تهران انجام و مشکل برطرف شده است.

بعد از سیر حدود ۱۵۰ کیلومتر و در بلاک قم- ساقه، به دلایلی که توسط متخصصان فنی در حال بررسی دقیق است، برق و تهویه سالن‌ها دچار اختلال شده و مجددا در ایستگاه دورود، مشکل برق و تهویه قطار رفع شده است.

در ادامه چند نفر از افراد متعلق به یک کاروان گروهی در سالن ۵ که از بروز نقص فنی معترض بودند، از توضیحات رئیس قطار قانع نشده و با ایجاد تنش، مانع از خروج رئیس قطار از سالن ۵ و انجام وظیفه وی در قطار شدند. سپس پلیس، جهت تامین نظم قطار در ایستگاه بیشه در قطار حضور یافت. افراد مذکور با کشیدن مکرر ترمز اضطراری، با اختلال در حرکت قطار، موجب به مخاطره افتادن ایمنی سیر قطار شده و ضمن درگیری با پلیس، اقدام به شکستن شیشه قطار کردند.

در درگیری پیش‌آمده، مامور پلیس از اسپری دفاع شخصی استفاده کرده که دلیل آن، دفاع از خود و بیم خلع سلاح و خطرات جانی برای سایر مسافران عنوان شده و جزئیات آن در حال بررسی است. در نهایت در ایستگاه راه آهن اندیمشک چند نفر از مسافران کاروان مذکور در سالن ۵، پس از پیاده شدن، توسط پلیس ایستگاه جلب و به پاسگاه پلیس هدایت شدند که با وساطت برخی از مسئولان محلی، رئیس قطار و شرکت مالک قطار مسافری از شکایت علیه این مسافران مبنی بر ایجاد بی نظمی و ورود خسارت به قطار، انصراف دادند.»

در ادامه این اطلاعیه، راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ضمن عذرخواهی از مسافران قطار مذکور بابت اتفاق پیش‌آمده از تذکر به شرکت حمل و نقل مالک این قطار خبر داده است. همچنین در بخش دیگری از این اطلاعیه راه آهن اعلام کرده است که «مسافران محترم این قطار از روز گذشته (۲۲ تیرماه ۱۴۰۱) می‌توانند نسبت به دریافت ۵۰ درصد از بهای بلیت خود اقدام نمایند.»

پیگیری‌های تسنیم حاکی از آن است که راه‌آهن نوع رفتار و برخورد رئیس قطار با مسافران را صورتجلسه کرده و به‌زودی در این رابطه تصمیم‌گیری می‌کند. براساس شنیده‌ها، علی‌رغم خسارت‌هایی که به سبب کشیده شدن مکرر ترمزهای اضطراری بر قطار وارد شده، راه‌آهن هنوز تصمیمی برای پیگرد متخلفان در دستور کار خود قرار نداده است.

پیش از این محمد حاجی خلف، مسافر قطار که از جانبازان دفاع مقدس بوده و در جریان این درگیری دچار ناراحتی جسمانی شده بود در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم به نقل از رئیس پلیس اندیمشک گفته بود که مسئولان قطار طی تماس خود به ما گفته‌اند که مشتی اراذل و اوباش مسافر قطار هستند که وضعیت قطار را بهم ریخته اند. هنوز هم نمی‌دانیم که رئیس قطار به پلیس چه گفته بود که برخورد مأموران ایستگاه بیشه با ما بسیار شدید بود در حالی که ما واقعاً غیر از اعتراض لفظی به وضعیت قطار هیچ کاری نکرده بودیم و واقعاً از برخورد مأموران و شدت عصبانیت آنها در ایستگاه بیشه در تعجب هستیم.

حاجی خلف همچنین در واکنش به ادعای رئیس قطار مبنی بر شکستن شیشه‌های قطار توسط مسافران معترض تصریح کرد: هیچ شیشه‌ای توسط مسافران شکسته نشد و در حضور مسئولان اندیمشک از رئیس قطار سوال کردم آیا مامور نیروی انتظامی باتوم را پرتاب نکرد که به شیشه خورد و شکست که گفت بله درست است، ولی به بدنه قطار آسیب زدید که بنده مجدد به مسئولان گفتم بررسی کنید اگر ظاهر بقیه واگن‌ها مشکل ندارند و فقط واگن‌های ما مشکل دارند که ما خسارت را می‌دهیم در صورتی که قطار قدیمی بود و در ظاهر مشکلاتی داشت.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)