بلومبرگ: مخازن زیرزمینی گاز اروپا تا فصل سرما خالی می‌ماند

شبکه خبری بلومبرگ به نقل از مقامات بخش انرژی اروپا در وین اعلام کرد که تاسیسات ذخیره سازی زیرزمینی گاز هایداخ در اتریش ممکن است تا فصل بعدی سرما به دلیل درگیری بین برلین و مسکو بر سر تصرف شرکت تابعه گازپروم در آلمان دوباره پر نشود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شبکه خبری بلومبرگ روز جمعه به نقل از مقامات بخش انرژی اروپا در وین اعلام کرد که تاسیسات ذخیره سازی زیرزمینی گاز هایداخ در اتریش ممکن است تا فصل بعدی سرما به دلیل درگیری بین برلین و مسکو بر سر تصرف شرکت تابعه گازپروم در آلمان دوباره پر نشود.

تاسیسات ذخیره سازی اروپا در اتریش قرار دارد اما به شبکه گاز آلمان متصل است و گاز روسیه را از آنجا دریافت می کند. این یکی از بزرگترین تاسیسات ذخیره سازی در اروپا است که می تواند حدود یک چهارم نیاز سالانه گاز اتریش را پوشش دهد.

با این حال، مدتی است که این مخازن زیرزمینی در اتریش خالی مانده است.

روسیه: ذخایر گاز اروپا تقریباً تمام شده استقطر به‌تنهایی قادر به تامین گاز اروپا نیست

بخشی از این تاسیسات توسط شرکت تابعه گازپروم یعنی گازپروم آلمانیا استفاده می شود. با این حال، پس از توقیف این شرکت از سوی برلین در بحبوحه تحریم‌های مرتبط با اوکراین علیه روسیه، مسکو تامین گاز آن را متوقف کرد.

دویچه وله نیز در گزارشی اعلام کرد بخش دیگری از این انبار توسط شرکت زیرمجموعه گازپروم استفاده می شود، اما برای چندین ماه خالی بوده است.

تاسیسات هایداخ هم برای آلمان که گاز را در آنجا ذخیره می کند و هم برای اتریش از اهمیت استراتژیکی برخوردار است چرا که آلمان بخشی از این گاز را به مناطق تیرول و فورارلبرگ در اتریش پمپاژ می‌کند.

در اوایل ماه جاری میلادی، کارل نهمر، صدراعظم اتریش، از شرکت گازپروم درخواست کرد تا این مخازن را دوباره پر کند و آن را از نظر استراتژیک مهم خواند و هشدار داد که ممکن است اتریش این سایت را ملی اعلام کند.

وی روز جمعه در جریان گفتگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، درخواست خود را تکرار کرد. نهمر هشدار داد که گازپروم در صورت عدم پر کردن آن، این انبار را از دست خواهد داد و سایت به سایر ارائه دهندگان گاز منتقل خواهد شد.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)