تجارت روسیه و چین در سال 2022 به 200 میلیارد دلار می‌رسد

معاون وزیر خارجه روسیه طی اظهاراتی پیش بینی کرد که تا پایان سال جاری میلادی گردش مالی در تجارت بین روسیه و چین به ۲۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، ایگور مورگولف، معاون وزیر خارجه روسیه طی اظهاراتی پیش بینی کرد که تا پایان سال جاری میلادی گردش مالی در تجارت بین روسیه و چین به ۲۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

وی در هفتمین کنفرانس بین‌المللی "روسیه و چین: همکاری در عصر جدید" گفت: کاملاً واضح است که ما می‌توانیم زودتر از زمانی که توسط رهبران دو کشور تعیین شده، به گردش مالی ۲۰۰ میلیارد دلار دست پیدا کنیم. ما می‌توانیم خیلی زودتر به این هدف برسیم، این امر تا پایان سال جاری امکان‌پذیر است.

معاون وزیر خارجه روسیه همچنین بر روابط نزدیک مسکو و پکن و شکست آخرین تلاش‌های کشورهای غربی برای جدا کردن آنها از یکدیگر تاکید کرد.

تبادل ارز روسیه و چین بیش از ۱۰۰۰ درصد افزایش یافت/ حذف دلار از مبادلات دوجانبهحجم تجارت روسیه و چین در ۴ ماه به ۵۱ میلیارد دلار رسید

روسیه و چین در چند سال گذشته روابط خود را تقویت کرده اند، از جمله این اقدامات اعلام شراکت "بدون محدودیت" در ماه فوریه بوده است.

بر اساس این گزارش، پکن از محکوم کردن عملیات نظامی روسیه در اوکراین خودداری کرده و بارها از تحریم‌های بی‌سابقه غرب علیه مسکو انتقاد کرده است.

قبل از شروع مناقشه در اوکراین، اتحادیه اروپا بزرگترین شریک تجاری روسیه بود که ۳۶ درصد یا ۲۸۲ میلیارد دلار از کل گردش مالی تجارت خارجی روسیه در سال ۲۰۲۱ را به خود اختصاص داده بود.

تجارت سالانه روسیه با ایالات متحده نیز قبل از شروع درگیری اوکراین در سال های اخیر به طور متوسط ​​۳۱ میلیارد دلار بوده است.

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه روز چهارشنبه بر "پتانسیل پایان ناپذیر" روابط استراتژیک کشورش با چین تاکید کرد.

لاوروف گفت که همکاری مسکو و پکن با وجود تحریم‌ها و "جنگ اطلاعاتی" ایالات متحده همچنان در حال افزایش است.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)