تشدید گرانی‌ها در آلمان؛ نصف مردم هزینه‌هایشان را کاهش دادند

بلومبرگ با استناد به نظرسنجی انجام شده برای شبکه تلویزیونی ای‌آردی ARD گزارش داد که تقریبا نیمی از شهروندان آلمانی نمی‌توانند سبک زندگی سابق خود را با توجه به نرخ بالای تورم حفظ کنند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بلومبرگ روز جمعه با استناد به نظرسنجی انجام شده برای شبکه تلویزیونی ای‌آردی ARD گزارش داد که تقریبا نیمی از شهروندان آلمانی نمی توانند سبک زندگی سابق خود را با توجه به نرخ بالای تورم حفظ کنند.

داده های این نظرسنجی نشان می دهد که حدود ۴۷ درصد گفته اند که به شدت در حال کاهش هزینه ها هستند.

در میان آلمانی های کم درآمد، نسبت شهروندانی که مجبور به کاهش هزینه ها شدند تقریباً ۷۵ درصد بود. این نظرسنجی بین ۳۰ می تا ۱ ژوئن بین ۱۳۳۷ پاسخ دهنده صورت گرفت.

تورم در منطقه یورو به بالاترین رقم از زمان ایجاد پول واحد اروپایی رسیدنرخ تورم در دانمارک رکورد ۴ دهه اخیر را زدنرخ تورم در آلمان به بالاترین رقم در ۴۰ سال اخیر رسید

همانطور که توسط اداره آمار فدرال آلمان گزارش شده است، تورم در اقتصاد برتر اروپا در ماه مه به بالاترین رقم خود در تاریخ این کشور یعنی ۸٫۷ درصد رسید که دلیل آن افزایش هزینه حامل‌های انرژی و مواد غذایی بوده است.

به منظور تثبیت این وضعیت، برلین اقداماتی را انجام داده است، از جمله کاهش موقت مالیات بر سوخت و هزینه حمل و نقل عمومی، اما این ابتکارات هنوز نگرانی های عمومی را کاهش نداده است.

بر اساس نظرسنجی شبکه تلویزیونی ای‌آردی، آلمانی ها مبارزه با تورم را یک وظیفه با فوریت بیشتر از مبارزه با تغییرات آب و هوایی و نابرابری اجتماعی پیش روی دولت می دانند.

بر اساس این گزارش، تنها مشکل بزرگ‌تر، به گفته شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، عملیات نظامی روسیه در اوکراین بوده است که تا حدی علت افزایش قیمت‌هاست، چرا که این درگیری نظامی همراه با تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه و اقدامات متقابل مسکو، عرضه غلات، کود و انرژی به بازار جهانی را به خطر انداخته است.

طبق یک مطالعه اخیر از سوی مؤسسه خدمات مالی آلیانزAllianz ، خانوارها در آلمان ممکن است در سال جاری میلادی با هزینه‌های ماهیانه اضافی برای غذای بیش از ۲۵۰ یورو (۲۶۸ دلار) برای هر نفر مواجه شوند، چرا که انتظار می رود تورم در این کشور بیشتر از سایر کشورهای اتحادیه اروپا باشد.

تحلیلگران می گویند دلیل این امر این است که آلمان بیش از همتایان خود در اتحادیه اروپا به تولید متکی است و بنابراین بیشتر در معرض اختلال در عرضه انرژی از سوی روسیه قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)