اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

سازمان هواپیمایی کشوری از امضای تفاهمنامه بین ایران و قطر برای استفاده از ظرفیت های هوایی ایران در بازی های جام جهانی خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی کشوری پس از انجام دو دوره مذاکرات در خصوص افزایش همکاری های دو جانبه حمل و نقل هوایی میان ایران و قطر در شهر دوحه و جزیره کیش، صبح روز جمعه ۱۷ تیرماه، با سفر رئیس سازمان هواپیمایی کشوری قطر به تهران، تفاهم نامه و قرارداد همکاری بین روسای سازمان هواپیمایی کشوری دو کشور امضا شد.

در ای تفاهمنامه استفاده از ظرفیت های حمل و نقل هوایی ایران در بازی های جام جهانی و اهداف صنعت حمل ونقل هوایی ایران براساس رهنمودهای وزیر راه و شهرسازی مورد تاکید قرار گرفت.

بر این اساس تردد تماشاگران بازی های جام جهانی از جانب شرکت های هواپیمایی ایرانی و همچنین افزایش پروازهای ایران بنا به درخواست و ظرفیت طرف ایرانی مورد موافقت قرار گرفت.

همچنین موضوع لغو روادید اتباع خارجی که تمایل به بازدید یا اقامت در جزیره کیش در دوره بازی های جام جهانی را دارند، به طرف قطری اعلام شد.

با توجه به ترافیک فرودگاهی دوحه، ایران آمادگی خود را جهت پارک و اقامت هواپیماهای این کشور در فرودگاههای بندرعباس، کیش، قشم و بوشهر اعلام کرد.

همچنین در پی اجرایی شدن FIR جدید دوحه (مرز هوایی دو کشور) ، تفاهم نامه تبادل ترافیک هوایی با رعایت نکات فنی و آموزشی نفرات مراقبت پرواز بین دوحه و تهران امضا شد.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)