توافق اتحادیه اروپا برای معافیت چند کشور از ممنوعیت واردات نفت روسیه

کشورهای عضو اتحادیه اروپا موافقت کرده‌اند تا ۹۰ درصد از واردات نفت روسیه را تا پایان سال جاری میلادی به عنوان بخشی از آخرین دور تحریم‌های مربوط به اوکراین متوقف کنند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، کشورهای عضو اتحادیه اروپا موافقت کرده‌اند تا ۹۰ درصد از واردات نفت روسیه را تا پایان سال جاری میلادی به عنوان بخشی از آخرین دور تحریم‌های مربوط به اوکراین متوقف کنند.

این ممنوعیت که نزدیک به یک ماه مورد بحث و مذاکره قرار گرفته بود، نفت خام روسیه را که از طریق دریا وارد می‌شد، هدف قرار می‌دهد. این در حالی است که برای جلب حمایت مجارستان و سایر کشورهای محصور شده در خشکی، امکان معافیت موقت از تحریم واردات نفت روسیه برای آنان فراهم شد.

ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان در فیس بوک این پست را منتشر کرد: توافق حاصل شد. مجارستان از تحریم نفتی معاف است!

افزایش ۲۵ برابری صادرات نفت روسیه به هندصادرات نفت روسیه به آسیا ۲برابر شد

مجارستان در اعتراض به تحریم نفت روسیه تنها نبود. این کشور محصور شده در خشکی رهبری گروهی از کشورهای اتحادیه اروپا از جمله اسلواکی، جمهوری چک، بلغارستان و کرواسی را برعهده داشت که از تأثیر بالقوه آن بر اقتصادهای خود نگران بودند.

بر اساس گزارش ها، جمهوری چک به مدت ۱۸ ماه از ممنوعیت فروش مجدد محصولات نفتی معاف شده است.

در عین حال، کریل پتکوف، نخست وزیر بلغارستان، نیز اعلام کرد که این کشور تا پایان سال ۲۰۲۴ از تحریم معاف شده است و گفت که جزئیات بیشتر در چند روز آینده اعلام خواهد شد.

وی افزود که این معافیت به صوفیه فرصت می دهد تا پالایشگاه‌های خود را برای فرآوری نفت از منابع دیگر آماده کند.

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا مدعی شده است که بسته جدید تحریم‌ها علیه روسیه نه تنها بر میزان فروش نفت خام روسیه در خارج از این کشور تأثیر می‌گذارد، بلکه قیمتی را که مسکو می‌تواند برای نفت خود درخواست کند نیز کاهش می‌دهد.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)