توقف عرضه برخی کالاهای اساسی در سامانه بازرگام

عرضه برخی کالاهای اساسی شامل روغن نباتی و گوشت قرمز تنظیم بازاری چند هفته‌ای است به دلایل نامشخص در سامانه عرضه کالاهای تنظیم بازاری عرضه نمی‌شود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سامانه بازرگام که به عنوان عاملیت توزیع کالاهای اساسی بخش کشاورزی در ماه‌های اخیر فعالیت کرده و کالاهای اساسی مختلف را با قیمت‌های مصوب عرضه و به صورت رایگان درب منزل در استان‌های مختلف کشور توزیع می‌کرده، در روزهای اخیر با مشکل عدم عرضه برخی از کالاهای اساسی مهم مواجه است.

پیش‌تر محصولاتی مانند روغن، برنج هندی با قیمت هر کیلوگرم ۱۸٫۵ هزار تومان، برنج پاکستانی ۲۰۵۰۰ تومان و برنج تایلندی به قیمت ۱۲۵۰۰ تومان و انواع قطعات مختلف گوشت گوسفندی و گوساله با قیمت‌های پایین‌تر از بازار در این سایت در همه استان‌ها عرضه می‌شد و استقبال خوبی نیز از آن صورت می‌گرفت اما چند هفته‌ای است که محصولات یاد شده در خیلی از استان‌ها عرضه نمی‌شوند.

برنج شیرودی تنظیم بازاری نیز یکی از برنج‌های ایرانی است که در این سامانه هر ۵ کیلوگرم آن ۲۳۵ هزار تومان به فروش می‌رسید که اکنون قیمت این محصول کمی افزایش یافته است و ۲۶۰ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است.

با توجه به نقش تنظیم بازاری این سامانه در کشور، عدم توزیع هر محصولی نیز می‌تواند در افزایش قیمت‌ها در بازار مؤثر باشد.

بنابر این گزارش، در این سامانه هر بسته ماکرونی ۷۰۰ گرمی به قیمت ۲۴ هزار تومان، تخم مرغ ۳۰ عددی ۶۹ هزار تومان، مرغ منجمد ۲ کیلوگرمی با قیمت ۹۷ هزار تومان و لبنیات به قیمت مصوب عرضه می‌شود.

افزایش قیمت مصوب برنج خارجی فعلا منتفی است

واردات برنج , ستاد تنظیم بازار ,

انتهای پیام/؛

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)