ثبت رکورد جدید قیمت بنزین در آمریکا

قیمت بنزین در آمریکا طی چند هفته گذشته تقریباً هر روز به رکورد جدیدی می‌رسد و حالا در آغاز فصل تعطیلات در این کشور به اوج ۴دلار و ۶۱سنت رسیده است.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، قیمت بنزین در آمریکا در تعطیلات روز بزرگداشت کشته‌شدگان جنگی در این کشور به بالاترین رقم رسید. این تعطیلات آغاز فصل اوج رانندگی در آمریکاست. متوسط قیمت بنزین در این کشور از ۴ دلار و ۶۱ سنت در هر گالن بالاتر رفته است.

انجمن اتومبیل آمریکا متوسط قیمت بنزین معمولی در این کشور را در روز گذشته ۴ دلار و ۶۱ سنت اعلام کرد، یعنی بالاتر از ۴ دلار و ۵۹ سنت هفته گذشته و ۴ دلار و ۱۷ سنت ماه گذشته. متوسط قیمت بنزین در آمریکا در همین فصل در سال گذشته میلادی ۳ دلار و ۴ سنت بود.

قیمت بنزین در آمریکا طی چند هفته گذشته تقریباً هر روز به رکورد جدیدی می‌رسد و فشار بیشتری بر دولت بایدن برای مهار آن وارد می‌کند.

ثبت رکورد جدید قیمت بنزین در انگلیسافزایش قیمت بنزین در آمریکا با آغاز تعطیلات

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در روز جمعه اعلام کرد قیمت بنزین در این کشور در آستانه تعطیلات به بالاترین رقم طی یک دهه گذشته یعنی متوسط ۴ دلار و ۵۹ سنت در هر گالن رسیده است.

طبق گزارش این اداره، قیمت بالای نفت خام، تأثیر حمله روسیه به اوکراین بر بازار نفت و سوخت و پیشی گرفتن تقاضای بنزین در آمریکا از تولید آن، عوامل اصلی رکوردشکنی قیمت بنزین بوده است.

اما نشانه‌هایی از کاهش تقاضا درنتیجه‌ بالا رفتن قیمت بنزین وجود دارد.

اطلاعات نشان می‌دهند تقاضای بنزین در آمریکا در هفته گذشته ۰٫۵ درصد نسبت‌به هفته قبل‌از آن افزایش یافته و ۱٫۲ درصد بالاتر از متوسط یک ماه گذشته بوده است. این آمار با توجه به آغاز فصل تعطیلات نسبتاً ضعیف است.

انتهای پیام/۱۰۴+

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)