ثبت رکورد جدید قیمت بنزین در انگلیس

قیمت بنزین و گازوئیل در انگلیس به‌ترتیب تا ۲.۱۶ و ۲.۳۰ دلار در هر لیتر بالا رفته و یک رکورد جدید ثبت کرده است.

– اخبار اقتصادی –

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، انجمن رانندگان انگلیس RAC اعلام کرد قیمت بنزین و گازوئیل در این کشور در روز جمعه به یک رکورد جدید رسیده‌است.

قیمت هر لیتر بنزین بدون سرب در انگلیس تا ۱٫۷۱ پوند حدود ۲ دلار و ۱۶ سنت بالا رفته‌است یعنی ۳۱ پنی افزایش. دراین‌بین، قیمت گازوئیل هم با ۲۹ پنی افزایش به ۱٫۸۲ پوند معادل ۲ دلار و ۳۰ سنت رسیده است. به‌این‌ترتیب، هزینه پر کردن یک باک بنزین برای یک خودروی متوسط در هر خانواده به ۹۳٫۶۹ پوند معادل ۱۱۸ دلار و ۳۲ سنت رسیده‌است.

ریشی سوناک، وزیر دارایی انگلیس در تلاش برای مهار قیمت بنزین در ماه مارس اعلام کرد دولت تا مارس ۲۰۲۳ عوارض سوخت را ۵ پنی در هر لیتر پایین می‌آورد. اما رانندگان انگلیسی این اقدام را با توجه به افزایش قیمت بنزین در پمپ‌بنزین‌ها کافی نمی‌دانند. انجمن رانندگان انگلیس عقیده دارد کاهش موقتی مالیات بر ارزش‌افزوده راه مؤثرتری برای کمک به رانندگان خواهد بود.

کند شدن فعالیت‌های اقتصادی در انگلیس و هشدار رکود اقتصادیافزایش قیمت گاز در انگلیس به‌خاطر کمبود عرضه

قیمت بنزین در هفته‌های اخیر در کل دنیا روبه‌افزایش بوده که دلیل آن را می‌توان بی‌ثباتی به‌وجودآمده بر سر عرضه سوخت روسیه به‌خاطر تحریم‌های اعمال‌شده علیه این کشور دانست. روسیه یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان نفت دنیاست. بنابراین هر گونه اختلال در روند تولید این کشور تأثیرات جهانی خواهد داشت. در آمریکا که واردات نفت روسیه را متوقف کرده، قیمت بنزین اخیراً به رکورد جدیدی رسیده‌است. قیمت گازوئیل در اروپا تا ۲ برابر متوسط پنج‌ساله بالا رفته‌است.

تحلیلگران عقیده دارند قیمت سوخت در آینده نزدیک همچنان در همین سطح بالا باقی می‌ماند و دلیل آن تنها بحران اوکراین نیست، چون هزینه‌های انرژی قبل‌از آغاز جنگ اوکراین هم‌ رو به افزایش بود. تقاضای جهانی برای سوخت به‌دنبال فروکش کردن همه‌گیری کرونا و برداشته شدن قرنطینه‌ها در حال افزایش است.

انتهای پیام/۹۴

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)