اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

ثبت 35 هزار کلاهبرداری پیش‌فروش ساختمان در سال 1400/ مشاوران املاک متخلف زندانی می‌شوند

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به ۳۵هزار کلاهبرداری پیش‌فروش ساختمان در پایتخت طی سال ۱۴۰۰ گفت: مشاوران املاک اجازه تنظیم قرارداد پیش‌فروش ساختمان را ندارند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، خلیل محبت‌خواه ضمن هشدار به شهروندان تهرانی‌، اظهار کرد: سال گذشته ۳۵ هزار پرونده در محاکم قضایی استان تهران با موضوع جعل و کلاهبرداری در پیش‌فروش ساختمان ثبت شده است.

وی ادامه داد: قانون پیش‌فروش ساختمان در سال ۱۳۸۹ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید، در سال ۱۳۹۳ با تأیید قوه قضاییه به آئین‌نامه اجرایی تبدیل شد در واقع فلسفه این قانون جلوگیری از فروش اموال به‌صورت معارض به اشخاص متعدد بوده است.

وی به پیش‌فروشندگان و مشاوران املاک هشدار داد که مجازات حبس برای تخلف از قانون توسط قانونگذار پیش‌بینی شده است.

وی گفت: مشاوران املاک نمی‌توانند و نباید قرارداد پیش‌فروش را تنظیم کنند، آنها فقط باید خریداران و سرمایه‌گذاران را به دفتر ثبت اسناد رسمی هدایت کنند.

مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران به شهروندان هشدار داد حتماً باید پیش‌فروش در دفتر اسناد رسمی ثبت شود و کد رهگیری دریافت شود، وی تأکید کرد بنگاههای معاملات املاک در این خصوص صلاحیت فروش ندارند و فقط می‌توانند متقاضیان را به دفاتر اسناد رسمی هدایت کنند.

انتهای پیام/+

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)