جزئیات نحوه پرداخت خسارات مشتریان بانک ملی اعلام شد

بانک ملی ایران ضمن تشریح چگونگی جبران خسارات مال‌باختگان سرقت از صندوق‌های امانات شعبه دانشگاه اعلام کرد: این پرداخت در روز ۲۱ خردادماه و در حضور بازپرس خواهد بود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در پی سرقت بیش از ۱۶۰ صندوق امانات در شعبه دانشگاه بانک ملی، طی روزهای اخیر، مشتریان مال‌باخته این بانک مقابل شعبه تجمع کرده و خواستار رسیدگی به وضعیت اموال‌شان شده‌اند.

بانک ملی قبلاً اعلام کرده بود که خسارات مشتریان را پرداخت می‌کند و بر همین اساس نیز امروز طی اطلاعیه‌ای چگونگی پرداخت خسارت مشتریان شعبه دانشگاه را تشریح کرد.

این درحالی است که طبق قوانین تعهد پرداخت خسارات به مال‌باختگان صندوق‌های اجاره‌ای متوجه بانک‌ها نمی‌باشد ولی بانک ملی، این خبر خوش را به مشتریان‌ مالباخته خود داده است که پرداخت خسارات را براساس خوداظهاری انجام خواهد داد.

در ادامه نحوه پرداخت خسارات مشتریان بانک ملی شعبه دانشگاه را می‌خوانید؛

ـ میزان ۵۰ درصد از اموال صندوق بر اساس خوداظهاری صورت‌گرفته در حضور بازپرس پرونده برای دارندگان صندوق همراه با مسدودی حساب پرداخت می‌شود.

ـ این پرداخت در روز ۲۱ خردادماه و در حضور بازپرس خواهد بود.

ـ پرداخت ۵۰ درصد باقی‌مانده خسارت با نظر مقام قضایی صورت می‌گیرد.

ـ مبالغ مسدودی بدون اذن مقام قضایی برای طرفین قابل برداشت نخواهد بود.

ـ ملاک حسابرسی خسارات در روز تسویه نهایی قرارداد است.

ـ قیمت محاسبه ارزی مال‌باختگان طبق قیمت بازار ارز آزاد خواهد بود.

ـ نحوه محاسبه طلا و جواهرات بدین صورت است که فرد پس از خوداظهاری با دعوت بانک و مسئولان ذی‌ربط طی یک نشست حضور می‌یابد تا قیمت اموال مسروقه احراز و کارشناسی شوند.

ـ مال‌باختگان به‌میزان مبالغ دریافتی، حقوق خود را نسبت به اموال مسروقه به بانک ملی ایران صلح کرده و بانک قائم‌مقام آنها خواهد بود.

آیا جبران خسارت سرقت از صندوق امانات در دنیا برعهده بانک‌ است؟۲ مدیر بانک ملی برکنار شدندخسارت مشتریان بانک ملی چطور پرداخت می‌شود؟/ صندوق‌ها بیمه بودند؟جزئیات جدید از سرقت صندوق امانات بانک ملی/ سارقان مجهز به ابزارهای پیشرفته بودندبانک ملی: در اسرع وقت نسبت به جبران کامل بهای اموال مسروقه اقدام خواهیم کردجزئیات سرقت از شعبه دانشگاه بانک ملی/ ۱۶۸ صندوق به سرقت رفتاطلاعیه بانک ملی ایران درباره سرقت از شعبه دانشگاه

انتهای پیام/+

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)