اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس با بیان اینکه هواشناسی فشل است، گفت: مردم فهمیدند وضعیت قرمز است اما هواشناسی وضعیت زرد و نارنجی اعلام کرد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یزد، محمدصالح جوکار دقایقی قبل در نشست ستاد مدیریت بحران استان یزد که با حضور وزیر کشور برگزار شد اظهار داشت: این‌که وزیر کشور از تمام نقاط سیل‌زده کشور بازدید کردند قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه در سیل اخیر تمام دستگاه‌های مرتبط کمک خوبی داشتند، گفت: چهار ماه قبل چنین جلسه‌ای در استانداری یزد برگزار شد و قرار بود دیگر چنین اتفاقاتی رخ ندهد اما دوباره همان اتفاقات را شاهد هستیم.

وی با انتقاد از اینکه مدیریت بحران در سطح ملی و استانی جایگاه خود را ندارد عنوان کرد: اعتقاد من این است که امروز جایگاه پدافند غیرعامل بسیار بالاتر از مدیریت بحران است.

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی به خسارت دو هزار میلیاردی سیل چندماه پیش یزد اشاره کرد و گفت: اگر این خسارت به استان پرداخت می‌شد امروز شاهد چنین خسارت‌هایی نمی‌بودیم.

جوکار افزود: امروز ما سیلی را شاهد بودیم که دقیقاً شبیه به سیل چند ماه قبل است و دقیقاً خسارت‌هایی مشابه آن سیل اما در ابعاد وسیع‌تر را شاهد هستیم.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: اگر در بافت تاریخی در همان ساعت اول نتوان آب را تخلیه کرد دیگر نمی‌توان کاری کرد و سازه‌های خشتی با تخریب مواجه می‌شوند، به این صورت بافت ثبت جهانی چه‌معنایی دارد؟

وی با بیان اینکه هواشناسی در کشور فشل است گفت: همه مردم به‌خوبی از وصعیت هوا هشدار قرمز را درمی‌یابند ولی هواشناسی به‌دلیل امکانات پایینی که دارد وضعیت هشدار زرد یا نارنجی را اعلام می‌کند.

وزیر کشور: باید سریعاً سیلاب را از بافت تاریخی یزد خارج کنیموزیر کشور در گفت‌وگو با تسنیم: دولت خسارت‌های سیل ‌به بافت تاریخی یزد را جبران می‌کند/ جمع‌بندی کاملی از تلفات سیل نداریم

نماینده مردم یزد، اشکذر و بخش ندوشن در مجلس شورای اسلامی افزود: از بس اعلام کردیم حق و حقوق استان از معادن را پرداخت کنند ولی هیچ اقدامی نشد واقعاً خسته شدیم؛ اگر حق و حقوق استان را پرداخت کنند ما هیچ انتظاری از دولت نداریم.

وی با بیان اینکه وزیر به‌صورت فوری ۲۰۰ میلیون به‌عنوان تنخواه برای سیل در اختیار یزد قرار دهد گفت: سدهای خاکی روستاهای تفت سرریز است و در صورتی که اقدامی صورت نگیرد و امشب باران در این مناطق ببارد آب باران به‌سمت یزد حرکت می‌کند.

انتهای پیام/۷۸۱/+

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)