اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

مدیرکل هواشناسی گلستان از وقوع خشکسالی بسیار شدید در این استان طی تیرماه امسال خبر داد.

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نوربخش داداشی با یادآوری این که در تیرماه امسال شاهد خشکسالی بسیار شدید در استان گلستان بودیم، اظهار کرد: در ماه گذشته میانگین بارش استان ۱٫۹ میلیمتر بود که حاکی از کاهش ۸۹ درصدی بارش‌ها نسبت به میانگین بارش است.

وی با بیان این‌که در همه شهرستانهای استان خشکسالی بسیار شدید حادث شده است، ادامه داد: بیشترین میزان بارش در ایستگاههای همدیدی استان در ایستگاه مینودشت به میزان ۶٫۲ میلیمتر در طی ۳ روز اتفاق افتاده است.

درباره نفرت‌پراکنی غیرحرفه‌ای سازمان هواشناسی/ این‌قدر به مخدوش بودن اعتبارتان مطمئنید؟

وی میانگین بارش از ابتدای سال زراعی( اول مهر ۱۴۰۰ تا پایان تیرماه)‌را ۳۳۵٫۵ میلیمتر اعلام کرد و افزود: میزان بارش ۱۹ درصد (معادل ۷۸ میلیمتر) نسبت به متوسط این مدت کاهش داشته است.

مدیرکل هواشناسی استان گلستان یادآور شد: در تیر ۱۴۰۱ میانگین دمای استان ۲۸٫۱ درجه سانتیگراد به ثبت رسید به‌طوریکه ۰٫۷ درجه نسبت به متوسط تیرماه افزایش داشته است. حداکثر دمای ثبت شده ۴۴٫۱ درجه در مراوه تپه و حداقل دمای ثبت شده ۱۷٫۶ درجه در گنبد کاوس به ثبت رسیده است. ضمن اینکه ۱۰ روز متوالی هوای خیلی گرم در تیر ماه امسال در استان گلستان ثبت شد. بطوریکه در دهه سوم تیر ماه دمای بیشینه در استان در مقایسه با نرمال ۳٫۸ درجه سانتیگراد افزایش داشته است.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)