دوحه میزبان کمیسیون همکاری‌های مشترک ایران و قطر/ وزیر نیرو: سند حمایت از بخش خصوصی ایرانی و قطری امضا می‌شود

وزیر نیرو با اشاره به نقش موثر تجار در افزایش حجم معاملات ایران و قطر، از امضای سند حمایت و پشتیبانی از بخش خصوصی ایرانی و قطری در اجلاس هشتم کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور خبر داد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، علی‌اکبر محرابیان، وزیر نیرو شب گذشته به منظور برگزاری هشتمین اجلاس کمیسیون همکاری‌های مشترک اقتصادی ایران و قطر وارد دوحه شد تا توافقات دو کشور را که بنیان آن در سفر اسفندماه رئیس جمهوری اسلامی ایران به این کشور گذاشته شد را پیگیری کرده و به گام‌های عملی‌ نزدیک‌تر سازد.

وزیر نیرو در جریان سفر خود به قطر به منظور شرکت در اجلاس هشتم کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و قطر در دوحه، شب گذشته در دیدار با تجار و بازرگانان ایرانی در قطر، با اشاره به پتانسیل بالای بخش خصوصی در کشورهای همسایه، اظهار کرد: بخش خصوصی پتانسیل و نقش بسیار موثری در افزایش حجم معاملات و تبادلات دارد و می‌تواند در روابط اقتصادی دو کشور نیز تاثیرگذار باشد.

وی با تاکید بر توسعه مناسب روابط ایران با همسایگان به‌ویژه روابط مثبت سیاسی دو کشور ایران و قطر افزود: قطعا با این سطح همکاری دو کشور، مهم‌ترین هدف ایران پشتیبانی از بخش خصوصی ایرانی در توسعه روابط اقتصادی با قطر است.

وزیر نیرو و رئیس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور با بیان اینکه بازار قطر بازاری بکر برای حضور تجار و بازرگانان ایرانی است، خاطرنشان کرد: مهم‌ترین سرمایه در دنیای اقتصادی امروز، وجود بازاری مفید، مطمئن، پایدار و دارای پتانسیل برای تجار است.

وی حضور مشاور حقوقی محلی برای همراهی و مشاوره در امضای قراردادهای اقتصادی را ضروری دانست و گفت: قطعا در اجلاس هشتم یکی از اسناد مهم امضا شده در خصوص ‌حمایت و پشتیبانی از بخش خصوصی ایرانی و قطری برای توسعه همکاری‌ها خواهد بود.

طبق اعلام وزارت نیرو، کمیسیون مشترک دو کشور در قالب پنج کمیته تخصصی یعنی «کمیته اقتصادی، بازرگانی و صنعتی»، «کمیته بانکی و مالی»، «کمیته حمل و نقل و فناوری اطلاعات»، «کمیته علمی، بهداشتی، فرهنگی، ورزشی و گردشگری» و سرانجام «کمیته آب و انرژی» تفاهم‌نامه‌ها و توافقات دو کشور را مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد داد و زمینه‌های لازم را برای پیشبرد توافقات و اقدامات عملی فراهم خواهد آورد.

در این سفر نمایندگانی از ۱۰ وزارتخانه و دستگاه دولتی همچون وزیر ورزش و جوانان و رئیس سازمان توسعه تجارت همچنین معاونان بسیاری از وزارتخانه‌های دولتی، وزیر نیرو را همراهی می‌کنند، این در حالی است که میزبانی قطر در مسابقات جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در کنار ظرفیت‌های همکاری‌های موجود، زمینه همکاری‌های جدیدی را برای دو کشور دوهمسایه فراهم آورده است، به گونه‌ای که پیش‌بینی می‌شود مناطق آزاد ایران همچون جزایر زیبای کیش و قشم بتوانند در اواخر آبان‌ماه ۱۴۰۱ و همزمان با برگزاری مسابقات جام جهانی فوتبال، میزبان اردوهای تمرین برخی تیم‌های اعزامی به مسابقات قطر و همچنین گردشگران و علاقه‌مندانی باشد که برای تماشای مسابقات، راهی محل برگزاری جام جهانی فوتبال سال ۲۰۲۲ می‌شوند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)