دپو روغن موتور در بازار/ خبری از نظارت سازمان حمایت نیست

در حالی برخی تولیدکنندگان مدعی موافقت سازمان حمایت با افزایش ۲۵ درصدی قیمت روغن موتور شده اند که مقامات این سازمان با سکوت و عدم واکنش خود بازار را در بلاتکلیفی فرو برده اند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طی روزهای اخیر اخبار مختلفی مبنی بر تغییرات قیمت روغن موتور در بازار مطرح شده است حتی تعدادی از تولیدکنندگان روغن موتور اعلام کردند که سازمان حمایت با افزایش قیمت آنها موافقت کرده و به زودی روغن ها با قیمت های جدید راهی بازار می شوند.

البته نامه منتشر شده به نقل از انجمن پالایشگاه های روغن سازی ایران مبنی بر اعلام افزایش ۲۵ درصدی قیمت روغن موتور با موافقت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از سوی ۴ شرکت نفت بحران ، نفت پارس، نفت ایرانول و نفت سپاهان در حالی مطرح می شود که هنوز هیچ مجوز رسمی مبنی بر افزایش قیمت روغن موتور صادر نشده است.

اما نکته قابل تامل اینجاست سازمان حمایت به عنوان متولی صدور افزایش قیمت هنوز هیچ پاسخی نسبت به این نامه که در فضای مجازی منتشر شده نداده است و بیشتر ترجیح می دهد در این رابطه سکوت کند. سکوت سازمان حمایت درحالی همچنان ادامه دارد که بازار فروش روغن متشنج شده و توزیع و عرضه روغن در بازار تاحد قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

مشاهدات خبرنگار تسنیم از بازار فروش روغن موتور حکایت از آن دارد که کارخانجات شایعه افزایش ۸۰ درصدی قیمتها را در بازار مطرح و عرضه خود را متوقف کرده اند همین موضوع باعث شده تا خرید و فروش روغن در بازار دچار مشکل شود. حتی آن دسته از فروشندگانی که در مغازه های خود روغن موتور دارند آن را دپو نموده وحاضر به فروش آنها نیستند.

به اعتقاد فروشندگان روغن موتور اگر قرار بر افزایش قیمت است مراجع مربوطه به صورت رسمی اعلام کنند چرا که اخبار ضدونقیض در مورد افزایش قیمتها بازار را متشنج کرده و خریداران را در بلاتکلیفی مطلق قرار داده است. از آن طرف تولیدکنندگان نیز از فضای متشنج بازار سوءاستفاده کرده و حاضر به عرضه روغن نیستند.

نکته مهم اینجاست چرا سازمان حمایت به عنوان متولی نظارت بر بازار قیمت و عرضه روغن حاضر به پاسخگویی نیست و در تماس های متعدد خبرنگار تسنیم با این مجموعه هنوز در مورد چرایی بهم ریختگی بازار روغن و اقدام خودسرانه تولیدکنندگان پاسخی را مطرح نمی کند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)