اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

۵/۵ – (۱ امتیاز)

دکوراسیون اتاق کودک بدون تخت یکی از انتخاب های عالی برای خانه های کوچک می باشد که البته تاثیر زیادی بر استقلال بچه ها داشته و از نظر روانشناسی نیز این مساله به اثبات رسیده است. برای چیدمان این اتاق می توان از سبک های مختلفی استفاده نمود و زیبایی و سادگی را به خوبی در آن ایجاد کرد. اگر به دنبال ایده و مدل اتاق کودک بدون تخت هستید، در ادامه با این بخش از مطالب دکوراسیون اتاق کودک دکونیوز همراه باشید. جدیدترین عکس و مدل و ایده چیدمان اتاق های بدون تخت خواب بچگانه دخترانه و پسرانه را در ارائه خواهیم داد.

جداسازی محل خواب در اتاق کودک بدون تخت

زمانی که تخت حذف شود، وجود یک تشک یا خوش خواب در گوشه ی اتاق می تواند ظاهری نامرتب و به هم ریخته به اتاق بدهد. برای رفع این مشکل می توان از دیوایدر یا پارتیشن استفاده کرد. علاوه براین، استفاده از کتابخانه و یا قرار دادن کمد در کنار خوش خواب نیز راه حل دیگری می باشد.

دکوراسیون اتاق کودک با کمترین هزینه و ایده های جذاب و ارزان

بهترین محل برای قرار دادن خوش خواب در اتاق بدون تخت

بهترین مکان برای قرار دادن خوش خواب در گوشه ی اتاق می باشد. نصب یک سکو نیز می تواند جایی برای قرار دادن خوشخواب باشد. همچنین می توان برای نظم بیشتر در زیر خوشخواب یک لایه تخته شبیه به پالت های چوبی قرار داد.

رنگ در اتاق کودک بدون تخت

برای اینکه این فضا شلوغ نشود، از تک رنگ روشن و خنثی استفاده شده و در دکوراسیون داخلی اتاق از وسایل چوبی یا وسایلی با رنگ های کرم قهوه ای استفاده می شود. البته پیشنهاد می کنیم مطلب بهترین رنگ اتاق کودک از نظر روانشناسی را ابتدا مطالعه کنید تا بتوانید بر اساس روحیات فرزندتان گزینه مناسب را انتخاب نمایید.

حذف اختلاف ارتفاع در اتاق خواب بدون تخت

وقتی تخت خواب از اتاق حذف می شود، ارتفاع دیوارها بیشتر به چشم می آید. برای اینکه این اختلاف ارتفاع زشت و آزار دهنده نباشد، چند روش را می توان به کار برد :

  • از یک پارچه که از سقف آویزان شده استفاده کنید تا قسمت بالای تخت و اطراف بالش قرار بگیرد و تعادل در فضای اتاق ایجاد شود.
  • نصب تابلو بر روی دیوار و حذف فضاهای خالی آن
  • استفاده از لامپ و لوسترهای آویزان از سقف

چادر سرخ پوستی برای اتاق بدون تخت

در اتاق کودک بدون تخت می توانید به فکر ساختن چادرهای سرخ پوستی باشید و در دکور اتاق مورد استفاده قرار دهید. داخل چادر را با تشک های کوچک برای نشستن و مقداری وسیله که مورد علاقه کودک است پر کنید. آموزش ساخت چادر بازی کودک را قبلا در بخش ویدئوهای دکونیوز قرار داده ایم و می توانید با وسایل بسیار ساده در کمترین زمان به جای تخت، برای اتاق کودک دختر یا پسر از چادر استفاده کنید.

لاندری روم یا اتاق لباسشویی چیست؟ (کاربرد و اصول طراحی لاندری بالکن)

اتاق کودک با تاتامی

در اتاق خواب بدون تخت می توان برای نشستن نیز از تاتامی و تشکچه های کوچک استفاده کرد. تاتامی ها در طول روز شرایط بسیار خوبی را برای نشستن بچه ها و بازی کردن و حتی استراحت برای آنها فراهم می کنند. تاتامی یکی از بهتریک کفپوش های اتاق کودک می باشد که تنوع رنگ بالایی داشته و حتی طرح های پازلی آن می تواند ذهن بچه ها را کنجکاو و خلاق تربیت کند.

از مبل شنی غافل نشوید!

استفاده از مبل شنی یا صندلی های تابی در اتاق خواب کودک بدون تخت شرایط ایده آلی را برای استراحت آنها فراهم می کند. این صندلی ها برای اتاق خواب بزرگسالان و نوجوانان نیز کاربرد دارد.

از کوسن و پشتی استفاده کنید

استفاده از کوسن های زیاد بر روی تشک یا خوشخواب می تواند یک فضای راحت برای نشستن در طول روز در اختیار کودک قرار دهد. در میان انواع مدل کوسن کودک بهتر است طرح هایی با تنوع رنگی بالا را انتخاب کنید تا فضا زیباتر جلوه کند. علاوه براین، استفاده از چند پشتی می تواند فضایی را برای هم بازی شدن والدین با کودک و نشستن در اتاق آنها فراهم کند. فراموش نکنید که کودکان علاقه بسیار زیادی به پذیرایی از مهمان در اتاق خودشان را دارند و گاهی اوقات بهتر است فرصت میزبانی را برای حتی چند دقیقه در اختیار آنها قرار دهید و خودتان نقش مهمان بگیرید.

نقش پاف در اتاق بدون تخت

استفاده از پاف و یا نیمکت چوبی در اتاق خواب بدون تخت را فراموش نکنید. پیشنهاد می کنیم ویدئو ساخت پاف حصیری را از دست ندهید. براحتی و تنها با لاستیک ماشین می توانید پاف ساده و حصیری برای اتاق خواب بدون تخت بسازید.

۴۵ مدل دکوراسیون سرویس بهداشتی طوسی جدید و شیک

کمد اتاق کودک بدون تخت چگونه باشد؟

برای اینکه ارتفاع تخت و کمدها متعادل شود، می توانید از کمدهای با ارتفاع کم و طبقاتی متناسب با قد کودک استفاده کنید. یعنی همان کاری که در دکوراسیون اتاق کودک به روش مونته سوری نیز به آن تاکید زیادی شده است.

میز تحریر در اتاق کودک بدون تخت می تواند از سایزهای متناسب با قد او انتخاب شود. این میز در کنار جای خواب با ارتفاع کم دارای تناسب خواهد بود.

از دیگر ایده ها برای چیدمان اتاق بچه بدون تخت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • چند تشک یا خوش خواب بر روی هم قرار دهید تا قطر و ارتفاع آن به اندازه استاندارد برسد
  • یک نیمکت چوبی می تواند در اتاق کودک دختر و پسر بدون تخت جای خوبی برای نشستن باشد.

مدل دکوراسیون اتاق کودک بدون تخت دخترانه و پسرانه

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)