۵/۵ – (۳ امتیاز)

دکوراسیون اتاق کودک ۶ متری باید به صورت کاملا اصولی انجام شود تا علاوه بر اینکه برای تمام وسایل جایی در نظر گرفته می شود، بتوان یک بخش خالی برای سهولت در رفت و آمد ایجاد کرد. علاوه براین، باید بر اصل نظم در چیدمان نیز توجه داشت. در اتاق خواب کوچک دخترانه یا پسرانه شما احتیاج به تخت، کمدی برای لباس ها، میزتحریر و جایی برای قرار دادن کتاب، اسباب بازی و دیگر وسایل شخصی دارید. تمام این وسایل و همچنین رنگ بندی و نحوه چیدمان آنها باید بر اساس اصول روانشناسی و دکوراسیون انجام شود تا نتیجه مطلوبی دریافت کنید. در این بخش از مطالب دکوراسیون اتاق کودک دکونیوز ایده و مدل و عکس و نکات مهم در دکوراسیون اتاق کودک شش متری را ارائه می دهیم.

رنگ مناسب دکوراسیون اتاق کودک کوچک ۶ متری

در اتاق های کوچک کودکان باید به رنگ بندی اهمیت زیادی داده و از قدرت آنها کاملا استفاده کنید و فضای اتاق را بزرگ و دلباز نشان دهید. در اتاق های کوچک باید از رنگ های روشن و خنثی استفاده کنید، این رنگ ها به فضا وسعت می بخشند. علاوه براین، رنگ انتخابی باید متناسب با روحیات فرزند شما و سلیقه خودتان و دکوراسیون داخلی سایر بخش های منزل باشد. بهترین رنگ اتاق کودک از نظر روانشناسی را قبلا به طور کامل بررسی کرده ایم و با مطالعه آن می توانید رنگ ایده آل را انتخاب کنید.

۱۳ اصل فنگ شویی سرویس بهداشتی و دستشویی و حمام

توجه به نور در دکوراسیون اتاق های کوچک شش متری

اگر اتاقتان دارای نور طبیعی است، شما بسیار خوش شانس و راحت هستید و یک قدم جلوتر خواهید بود. اما چنانچه اتاق شما پنجره ی کوچکی داشته و کم نور است، باید از لامپ های سقفی و دیواری یا رومیزی بهره بگیرید و اتاقی روشن و پرنور ایجاد کنید. علاوه براین، استفاده از آینه در کنار نورپردازی نیز می توانید فضای اتاق را بزرگتر کند. توجه داشته باشید که نور به شدت بر روحیه کودکان تاثیرگذار است و در حالت کلی بچه ها علاقه زیادی به فضاهای تاریک ندارند.

استفاده از فضای سقف اتاق

یکی از بهترین راه ها برای اینکه بتوانید اتاق را به بهترین شکل تزئین و به کوچک و ۶ متری بودن آن غلبه کنید، استفاده از سقف است. به عنوان مثال می توانید عروسک ها و حتی گل و گیاهان با وزن سبک را از سقف آویز کنید.

تخت خواب برای اتاق کودک ۶ متری

در دکوراسیون اتاق کودک شش متری شما باید از انواع تخت های کم جا و یا چند منظوره استفاده کنید. تخت های کوچک و همچنین تخت هایی که در قسمت زیر یا طرفین دارای کشو و کمد می باشند می توانند کمک بسیار زیادی در جا دادن به لباس ها و وسایل شخصی کودک داشته باشند.

امروزه تخت هایی که در ارتفاع بالاتری قرار می گیرند و در قسمت زیری دارای یک کمد جا دار و بزرگ هستند کاربرد گسترده ای پیدا کرده اند. اگر اتاق دونفره است، شما می توانید از تخت های دو طبقه استفاده کنید. از دیگر مدل های تخت های چند منظوره و کم جا می توان به تخت های تاشو و مبل شو اشاره کرد که در طول روز می توانند جمع شوند و مبل اتاق را بوجود بیاورند و یا کاملا جمع شده و در قسمتی از کمد قرار بگیرند.

۱۲ قانون طلایی و اصول طراحی دکوراسیون داخلی (مبانی طراحی داخلی)

نهایت استفاده از دیوارها در اتاق خواب ۶ متری

از جمله کارهایی که می توان برای دیزاین اتاق کودک شش متری انجام داد این است که از دیوارها نهایت بهره را ببرید. با استفاده از شلف، طبقاتی بر روی دیوار ایجاد کنید تا محلی برای قرار دادن کتاب ها و اسباب بازی های کودکانتان باشد. ارتفاع برای نصب این طبقات باید متناسب با قد کودک شما باشد.

کمدهای مناسب برای اتاق شش متری بچه

در اتاق های کوچک پسر و دختر، احتیاج بسیار زیادی به استفاده از کمد دارید تا لباس ها و دیگر وسایل شخصی را قرار دهید. بهترین کار در هنگام سفارش و خرید کمد این است که از کمدهای با ارتفاع زیاد انتخاب کنید تا جای بیشتری داشته باشید. تمام وسایل را با نظم می توانید در کمد قرار دهید و همچنین می توانید از کمدهایی استفاده کنید که دارای طبقاتی به عنوان میز تحریر هستند. به این ترتیب احتیاجی به خرید میز جداگانه نخواهید داشت. اگر تخت خواب موجود در اتاق دوطبقه می باشد می توانید پله های آن را تبدیل به کشو کنید. چون علاوه بر استحکام بخشیدن به پله ها حالا شما یک فضای جدید و بیشتر دارید تا وسایل را در آن قرار دهید.

میز تحریر برای اتاق کوچک ۶ متری کودکان

برای میز تحریر ابتدا می توانید از یک طبقه در کمد استفاده کرده و یا کمدهای کم ارتفاع در اطراف و کنار دیوارها قرار دهید. در این صورت از قسمت های پایینی برای کتابخانه و از قسمت های بالایی برای میز تحریر استفاده میشود.

دکوراسیون زیر راه پله + ۶۵ مدل و عکس دکوراسیون زیر پله

صندلی مناسب انتخاب کنید

برای یک اتاق کوچک همچنین می توانید نیمکت هایی را تهیه کنید که در قسمت پایه دارای کشو بوده و می توان از آنها برای چیدن وسایل شخصی کودکان استفاده کرد. در زمان احتیاج نقش صندلی را برای کودک ایفا کنند. بهتر است میز تحریر به گونه ای طراحی شود که صندلی در زمانی که مورد استفاده نیست در داخل آن قرار گیرد وهیچ بیرون زدگی نداشته و فضای بیشتری اشغال نکند.

نبایدها در دکوراسیون اتاق کودک شش متری

با توجه به فضای بسیار کم در اتاق ۶ متری بچه ها و وجود میز و تخت تخواب و کمد، چند نکته مهم باید مد نظر قرار گرفته شود که عبارتند از:

  • استفاده از رنگ های تیره و بیش از اندازه زننده و پرهیجان برای دیوار و وسایل اتاق ممنوع! چشم در فضاهای کوچک خیلی زود با این قبیل رنگ ها خسته شده و ذهن دچار آشفتگی میشود.
  • صندلی و مبل های بزرگ را حذف کنید. فضای کف اتاق باید تا حد امکان خالی باشد تا رفت و آمد با مشکل مواجه نشود.
  • کاغذ دیواری با طرح های شلوغ و خطوط مورب به تعداد زیاد را فراموش کنید. این قبیل طرح ها روی دیوار باعث میشوند فضا بسیار کوچک و دلگیر شود. به جای آن می توانید از طرح های ساده با خطوط عمودی یا افقی استفاده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب ۶ متری پسرانه

دکوراسیون اتاق خواب ۶ متری دخترانه

مدل اتاق کودک شش متری

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)