ذخایر زغال سنگ لهستان ته کشید

یک مقام بلندپایه لهستان اذعان کرد که پس از ممنوعیت واردات زغال سنگ از روسیه، مصرف کنندگان برای خرید این سوخت با مشکل مواجه هستند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، پیوتر پیزیک، معاون وزیر دارایی‌های دولتی لهستان روز جمعه در سخنرانی خود در پارلمان اعلام کرد که شرکت‌های این کشور پس از ممنوعیت واردات از روسیه، فروش زغال سنگ را محدود کرده‌اند.

وی تصریح کرد: تقاضا برای مواد اولیه در این کشور بسیار بیشتر از تولید داخلی است. شرکت‌ها تصمیم گرفته‌اند به منظور تأمین سوخت برای تعداد هر چه بیشتر مشترکان خود در فصل بعدی سرما، محدودیت‌های فروش را اعمال کنند.

وی اذعان داشت: وضعیت کشور سخت است و مصرف کنندگان در خرید زغال سنگ با مشکل مواجه هستند.

غول خودروسازی اروپا به استفاده از زغال سنگ ادامه می‌دهدروسیه زغال سنگ صادراتی به اروپا را به بازارهای دیگر هدایت می‌کندلهستان واردات زغال سنگ روسیه را ممنوع کرد

ممنوعیت واردات زغال سنگ از روسیه به نوسان قیمت نیز منجر شده است. رسانه‌های لهستانی از وجود صف‌های طولانی در نزدیکی انبارهای زغال سنگ به دلیل تقاضای شدید خبر دادند، اگرچه فصل سرما به پایان رسیده است.

بر اساس این گزارش، بیش از ۱۰۰ وسیله نقلیه در حال حاضر در انبارهای زغال سنگ در منطقه گوژتسه ویلکیه صف کشیده‌اند.

با کمبود این سوخت، بسیاری از خانوارها مجبور به خرید زغال سنگ از فروشندگان به قیمت ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ زلوتی به ازای هر تن (۷۰۰-۸۰۰ دلار) شده‌اند که بسیار بالاتر از قیمت رسمی حدود ۱۰۰۰ زلوتی (۲۳۴ دلار) است.

لهستان سال ها زغال سنگ روسیه را وارد کرده است که حدود ۲۰ درصد از مصرف داخلی این کشور را تشکیل می دهد.

حدود ۹٫۴ میلیون تن زغال سنگ در سال ۲۰۲۰ به لهستان وارد شد و بیشتر برای گرم کردن خانواده ها استفاده شد. این کشور همچنین حدود ۵۰ درصد گاز و بیش از ۶۰ درصد نفت پالایش شده خود را از روسیه وارد می کند.

با این حال، از زمان آغاز درگیری نظامی در اوکراین، ورشو خواستار ممنوعیت کامل واردات انرژی از روسیه شده است. در ماه مارس، ورشو اعلام کرد که تمام واردات انرژی روسیه از جمله نفت، گاز و زغال سنگ را تا پایان سال ۲۰۲۲ پایان خواهد داد.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)