رئیس بانک مرکزی روسیه: تورم تحت کنترل است

رئیس بانک مرکزی روسیه در نشست انجمن بانک‌های این کشور اعلام کرد که اقتصاد روسیه به دلیل سیاست‌های این بانک توانسته است از مارپیچ تورمی فرار کند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه، روز پنجشنبه در نشست انجمن بانک‌های این کشور اعلام کرد که اقتصاد روسیه به دلیل سیاست‌های این بانک توانسته است از مارپیچ تورمی فرار کند.

نابیولینا افزود که البته «برای کشیدن یک نفس راحت خیلی زود است» چرا که فرآیند سازگاری اقتصاد روسیه با شرایط جدید جهانی در بحبوحه افزایش تحریم‌های مرتبط با اوکراین ممکن است طولانی و دشوار باشد.

وی گفت: دوماهه آینده (شرایط) آسان نخواهند بود، چرا که در حالی که اقتصاد سازگار می‌شود، این روند برای شرکت ها و شهروندان دشوار خواهد بود.

اتحادیه اروپا از شهروندان خود خواست ناقضان تحریم روسیه را لو دهنداحتمال نابودی ۳۰۰ هزار شغل در اتریش با توقف واردات گاز از روسیه

به گفته رئیس کل بانک مرکزی روسیه، دو ماه گذشته زمان تصمیم‌گیری‌های تاکتیکی با هدف کاهش اولین شوک تحریم‌های آمریکا و متحدانش علیه روسیه بوده است.

وی افزود: در نتیجه این اقدامات تنبیهی، تقریباً نیمی از ذخایر خارجی روسیه و همچنین دارایی های بسیاری از مشاغل و افراد تبعه روسیه مسدود شده است، در حالی که شرکت های بین المللی از حوزه های مختلف شروع به تعطیلی تجارت خود در این کشور کردند.

نابیولینا در ادامه گفت: اقدامات ما با هدف مبارزه با مشکلاتی بود که همانطور که می گویند اینجا و اکنون به وجود آمده است. در نتیجه، ما موفق شدیم از ثبات مالی خود محافظت کنیم و از باز شدن مارپیچ تورمی جلوگیری کنیم.

بر اساس این گزارش، اقداماتی که وی به آنها اشاره کرد شامل افزایش بی سابقه نرخ بهره به ۲۰ درصد در ماه مارس و اعمال کنترل های شدید سرمایه است. این اقدامات و اقدامات دیگر به حفظ اقتصاد و بالا بردن روبل از پایین‌ترین سطح تاریخی که در آوریل رسیده بود کمک کرد.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)