اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

رشد 218 درصدی خرید خانه‌های بالای 20 سال/ کاهش 26 درصدی معاملات مسکن در تیر 1401

بررسی جدیدترین گزارش تحولات بازار مسکن نشان می‌دهد در تیر امسال معاملات نسبت به تیر ۱۴۰۰ بالغ بر ۱۰۳ درصد رشد داشته و سهم خانه‌های بالای ۲۰ سال ۲۱۸ درصد رشد داشته است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طبق اعلام بانک مرکزی طی تیرماه امسال در مناطق ۲۲ گانه تهران ۱۰۲۹۴ واحد مسکونی در سامانه معاملات املاک و مستغلات کشور ثبت شده که نسبت به تیرماه سال گذشته ۱۰۳ درصد افزایش یافته است. این میزان معاملات مسکن نسبت به خرداد ۱۴۰۱ حدود ۲۶ درصد کاهش یافته است که یکی از دلایل آن انتظارات کاهش قیمت به واسطه تاثیر برخی رویدادهای احتمالی بوده است.

در بخش توزیع تعداد واحدهای مسکونی معامله شده براساس شاخص "تفکیک عمر بنا" نیز به دلیل تورم‌های پیاپی سال‌های گذشته تقاضا به سمت و سوی واحدهای با عمر ساخت بالای ۲۰ سال بوده است.

بر این اساس در ماه مورد اشاره با آن‌که واحدهای با عمر تا ۵ سال با ۳۰٫۱ درصد بیشترین سهم را در سبد معاملات مسکن مردم داشته است،‌اما واحدهای با عمر بالای ۲۰ سال نیز رشد ۲۱۸٫۴ درصدی را ثبت کرده است.

در ماه گذشته ۲۱۱۴ فقره از معاملات مسکن شهر تهران برای واحدهای با عمر بیش از ۲۰ سال بود. تیرماه سال گذشته سهم این نوع ساختمان‌ها در معاملات ۶۶۴ فقره بوده است.

به گزارش تسنیم، در اردیبهشت ماه امسال سهم واحدهای با عمر بیش از ۲۰ سال از سهم کل واحدهای معامله شده نسبت به اردیبهشت سال گذشته حدود ۳۱۴ درصد افزایش یافته بود که طی ۴ ماه سال ۱۴۰۱ بیشترین رقم بوده است.

تغییر رفتار مردم در بازار مسکن/ رشد ۳۱۴ درصدی خرید خانه‌های بالای ۲۰ سال در تهران

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)