روس‌ها برای خروج از لیست تحریم غرب باید برای بازسازی اوکراین خرج کنند

به گفته منابع آگاه، غرب در حال بررسی پیشنهادی مبنی بر حذف شهروندان روسیه از فهرست تحریم‌ها در صورت تامین بودجه از سوی آنان برای بازسازی اوکراین است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، آسوشیتدپرس روز پنجشنبه به نقل از منابع آگاه گزارش داد که غرب در حال بررسی پیشنهادی مبنی بر حذف شهروندان روسیه از فهرست تحریم‌ها در صورت تامین بودجه از سوی آنان برای بازسازی اوکراین است.

بر اساس این گزارش، این ایده توسط کریستیا فریلند، معاون نخست وزیر کانادا در نشست هفته گذشته گروه ۷ در آلمان مطرح شد.

فریلند گفت که تعدادی از تاجران روسی که در دو ماه گذشته تحت تحریم‌های مرتبط با اوکراین قرار گرفته‌اند با این پیشنهاد به او مراجعه کردند.

اذعان اتحادیه اروپا به رسیدن به خط پایان تحریم‌های روسیهانگلیس خطوط هوایی روسیه را تحریم کرد

نام آنها فاش نشده است، اما فریلند گفت که "از زمانی که به عنوان روزنامه نگار در مسکو کار می کرد، برخی از آنها را می‌شناخت."

منابع آسوشیتدپرس ادعا می کنند که کی‌یف در جریان این مذاکرات است و با این ایده مخالفت نمی‌کند.

بنا بر گزارش‌ها، اتحادیه اروپا مشتاق مذاکره درباره این پیشنهاد است، چرا که قوانین این اتحادیه معمولاً مصادره دارایی‌های مسدود شده روس‌ها را مجاز نمی‌داند.

رویه‌های مصادره ممکن است منجر به دعاوی طولانی مدت بدون هیچ چشم‌انداز روشنی برای برنده شدن شود.

طبق یک مطالعه که در سال ۲۰۱۷ از سوی دفتر ملی تحقیقات اقتصادی ایالات متحده صورت گرفت، دارایی‌های خارجی متعلق به روس‌ها به ارزش تقریباً ۸۰۰ میلیارد دلار در سراسر بریتانیا، سوئیس، قبرس و سایر قطب‌های بانکی فراساحلی پراکنده شده است.

بر اساس این گزارش، شهروندان روسیه در پاسخ به عملیات نظامی مسکو در اوکراین هدف تحریم‌های غرب قرار گرفته‌اند. تنها در اروپا، شرکت‌ها و دارایی های بیش از ۱۰۰۰ نفر مسدود شده و ورود آنها به اتحادیه اروپا محدود شده است.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)