زیان شرکت‌های خارجی در پی خروج از روسیه از 59 میلیارد دلار عبور کرد

روزنامه وال استریت ژورنال با استناد به داده‌های دولتی و اوراق بهادار گزارش داد که ضرر شرکت‌های بین‌المللی از تحریم‌های غرب علیه روسیه از ۵۹ میلیارد دلار فراتر رفته است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، نشریه وال استریت ژورنال روز جمعه با استناد به داده‌های دولتی و اوراق بهادار گزارش داد که ضرر شرکت‌های بین‌المللی از تحریم‌های غرب علیه روسیه از ۵۹ میلیارد دلار فراتر رفته است.

بر اساس این گزارش، نزدیک به ۱۰۰۰ شرکت غربی اعلام کرده‌اند که قصد دارند روسیه را ترک کنند یا فعالیت های خود را در این کشور کاهش دهند.

کاهش دارایی‌های روسیه تاکنون طیف گسترده‌ای از صنایع مختلف مانند بانک‌ها، تولیدکنندگان، خرده‌فروشان، رستوران‌ها و شرکت‌های حمل‌ونقل را شامل می‌شود.

اذعان آمریکا به افزایش درآمد روسیه از فروش انرژی پس از تحریم‌هاتلاش اوکراین برای جایگزین کردن گاز روسیه با گاز ال‌ان‌جی آمریکا

رستوران‌های زنجیره‌ای مک دونالد نیز پیش بینی ‌می‌شود پس از موافقت با فروش تجارت خود در روسیه به یک دارنده مجوز محلی، تا ۱٫۴ میلیارد دلار ضرر و زیان متحمل شود.

در این گزارش همچنین آمده است که اکسون موبیل احتمالاً پس از توقف عملیات یک پروژه نفت و گاز در خاور دور روسیه، ۳٫۴ میلیارد دلار خسارت را ثبت خواهد کرد.

کارلا نونز، مدیر عامل شرکت مشاوره ریسک کرول، در این باره گفت: این دوره ضرر و زیان هنوز به پایان نرسیده است. با ادامه بحران، احتمالاً شاهد پیامدهای مالی بیشتر از جمله اثرات غیرمستقیم جنگ باشیم.

این گزارش حاکی از آن است که برخی از شرکت‌ها مانند شرکت اجاره هواپیما ایرکاپ، دارایی‌های خود در روسیه را حذف می‌کنند. این شرکت ماه گذشته هزینه پیش از مالیات ۲٫۷ میلیارد دلاری را ثبت کرد که شامل کاهش دارایی به ارزش بیش از ۱۰۰ هواپیمای اجاره‌ای آن به خطوط هوایی روسیه در این کشور بود.

در عین حال، شرکت فرانسوی توتال که حضور خود را در روسیه حفظ کرده است، با اشاره به تاثیر تحریم های غرب، ارزش ذخایر گاز طبیعی خود را ۴٫۱ میلیارد دلار کاهش داد.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)