اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

در حالی سازمان هواپیمایی در بررسی دلایل ترکیدن لاستیک هواپیماها در فرودگاه مشهد اعلام کرد این فرودگاه گواهینامه فرودگاهی ندارد که مدیرکل دفتر بررسی سوانح سازمان هواپیمایی گفت: فرودگاه‌ها ملزم به داشتن گواهینامه فرودگاهی نیستند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسن رضایی‌فر با بیان این‌که سازمان هواپیمایی کشوری به منظور تامین ایمنی و اطمینان مردم از سفرهای هوایی، در صورت مشاهده ناایمنی در محیط فرودگاهی یا شرکت های هواپیمایی اجازه فعالیت را به‌ آنها نخواهد داد، اظهار کرد: تعداد حوادثی که در فرودگاه مشهد اتفاق افتاده را باید باتوجه به تعداد پروازها مقایسه کنیم.

وی با بیان این‌که سازمان هواپیمایی کشوری به هیچ عنوان به دنبال مقصرسازی نیست و فقط به دنبال جلوگیری از وقوع چنین حوادثی است، ادامه داد: امیدواریم فرودگاه مشهد استانداردهای حرفه ای را ارتقا دهد.

وی با اشاره به عدم دریافت گواهینامه فرودگاهی از سوی فرودگاه هاشمی نژاد مشهد گفت: سازمان هواپیمایی کشوری سال ۱۴۰۰ قوانین جدیدی وضع کرده تا فرودگاه ها را با ویژگی های جهانی مطابقت دهد. در حال حاضر فرودگاهی مانند زاهدان و بندرعباس گواهینامه فرودگاهی دریافت کرده‌اند و سایر فرودگاه ها نیز برای دریافت آن اقداماتی را انجام داده اند.

وی یادآور شد: پیش ممیزی از فرودگاه مشهد هم انجام شده و گزارشی از سازمان هواپیمایی کشوری به این فرودگاه ارسال شده و امید است با رسیدن به استانداردهای لازم موفق به دریافت گواهینامه شود.

مدیرکل دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه خیال مردم از بابت ایمنی پروازها راحت باشد تاکید کرد: هر فرودگاه ملزم به داشتن گواهینامه فرودگاهی نیست و این موضوع به معنای ایمن نبودن فرودگاه نیست و همه فرودگاه های کشور پروازها را به صورت ایمن انجام می دهند.

رضایی فر بیان کرد: فرودگاه بین المللی شهید هاشمی‌نژاد یکی از فرودگاه‌های با سابقه در سیستم مدیریت ایمنی است و در بحث شناسایی مخاطرات، ارزیابی ریسک و اقدامات اصلاحی همواره پیش قدم بوده است.

وی با اشاره به بحث کنده شدن رنگ آمیزی باند فرودگاه مشهد گفت: این مورد عامل تمام رویدادهای فرودگاه نبوده اما مشکلی است که به نظر می‌رسد با آغاز فصل سرما و خروج از بار ترافیکی در فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد برطرف شود.

به گزارش تسنیم، یکشنبه گذشته دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان هواپیمایی کشوری طی گزارشی ترکیدن لاستیک هواپیماها در فرودگاه مشهد را مورد بررسی قرار داده بود. در بخشی از این گزارش با اشاره به این‌که " فرودگاه مشهد تاکنون برابر الزامات جدید مقررات فرودگاهی سازمان هواپیمایی کشوری موفق به دریافت گواهینامه فرودگاهی نشده" به شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران توصیه کرد: در سریع‌ترین زمان ممکن نسبت به ارزیابی ریسک و تدوین برنامه بازسازی سطح باند اصلی فرودگاه مشهد برابر مقررات فرودگاهی کشور اقدام کرده و در این راستا برای دریافت هرگونه معافیت خاص موافقت سازمان هواپیمایی کشوری را کسب کند.

باز هم فرودگاه مشهد، باز هم ترکیدگی لاستیک هواپیما/ سازمان هواپیمایی: فرودگاه مشهد گواهینامه فرودگاهی نداردجزییات سانحه هواپیمای آتا در فرودگاه مشهد

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)