سفیر آمریکا در روسیه: روابط تجاری دو کشور &Quot;ویران&Quot; شده است

سفیر ایالات متحده در روسیه تأکید کرد که روابط تجاری بین دو کشور در ماه های گذشته به دلیل درگیری نظامی در اوکراین به شدت آسیب دیده و ممکن است سال ها و حتی دهه‌ها طول بکشد تا روابط بین دو کشور بازسازی شود.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جان سالیوان سفیر ایالات متحده در روسیه در مصاحبه‌ای با خبرگزاری تاس که روز دوشنبه منتشر شد، تأکید کرد که روابط تجاری بین دو کشور در ماه های گذشته به دلیل درگیری نظامی در اوکراین به شدت آسیب دیده و ممکن است سال ها طول بکشد تا روابط بین دو کشور بازسازی شود.

وی گفت: روابط تجاری بین ایالات متحده و روسیه یکی از آخرین پیوندهای اصلی بین دو کشور ما بود که کاملاً ویران شده است. و ترس من… حتی اگر دولت های ما بتوانند شکاف عظیمی را که اکنون بین ما وجود دارد، برطرف کنند، این است که برقراری مجدد روابط تجاری زمان زیادی طول می کشد.

این سفیر در ادامه اظهار داشت که برقراری روابط تجاری بین این دو کشور چندین دهه طول کشیده است. وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه زمان آشتی زودتر فرا برسد، گفت ممکن است این اتفاق در زمان حیات وی و در «شرایط کنونی» رخ ندهد.

بلومبرگ: هند به دنبال خرید نفت بیشتر از روسیه استتوقف مراودات عادی تجاری بین آمریکا و روسیه

سالیوان افزود: بسیاری از روابط تجاری قطع شده است و بسیاری از شرکت های آمریکایی با وجود اینکه "سوگند خورده‌ بودند که (هرگز) روسیه را ترک نخواهند کرد، ترک کردند.

وی گفت: (بازگشت آنها) سال‌ها طول می‌کشد… برای کسب و کارها زمان زیادی طول می کشد… و مردم در موقعیتی هستند که آن (شرکت‌ها را) می خواهند… ولی ما حتی به این موضوع فکر نمی کنیم.

سفیر آمریکا در ادامه گفت که به غیر از این شرکت ها، ساکنان ایالات متحده نیز روسیه را ترک می کنند که بسیاری از آنها اعضای جامعه تجاری ایالات متحده هستند که دهه ها در روسیه زندگی کرده‌اند. این نیز بهبود روابط را دشوار می کند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)