سقوط 27 هزار واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت ۲۷ هزار واحدی روبرو شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۷میلیارد و ۸۶۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۴هزار و ۶۲۲میلیارد تومان در بیش از ۴۸۳هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۲۷ هزار و ۶۴۷واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۱۴هزار و ۳۳۱واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان و پتروشیمی نوری شد و در مقابل شرکت‌های فجر ارژی خلیج فارس، مبین انرژی خلیج فارس و صنایع پتروشیمی خلیج فارس با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۴میلیارد و ۱۷۲میلیون ورقه به‌ارزش ۱۵۰هزار و ۳۰۹میلیارد تومان در ۳۱۷هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۳۶۵واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۸۵۳واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس و آهن و فولاد غدیر ایرانیان شد و در مقابل شرکت‌های زغال سنگ پرورده طبس، کشت و دام قیام اصفهان و کشتیرانی دریای خزر بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)