اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

سکه یک میلیون و 200 هزار تومان ارزان شد

کشتی آرای با بیان اینکه قیمت سکه نسبت به روز شنبه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان کاهش یافت؛ گفت: حباب سکه نیز کاهش یافته است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محمد کشتی آرای درباره وضعیت بازار طلا و سکه در روز جاری. اظهارداشت: قیمت سکه طرح جدید در ابتدای هفته تا ۱۶ میلیون و ۴۵۰هزار تومان هم افزایش قیمت پیدا کرده بود و با کاهش یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی در روز چهارشنبه به ۱۵ میلیون و ۲۰۰هزار تومان رسیده است.

این فعال بازار طلا و جواهر افزود: البته کاهش قیمت طلا در بازار داخلی هم به دلیل کاهش قیمت ارز است و هم به دلیل کاهش طلای جهانی؛ امروز قیمت جهانی طلا نسبت به ابتدای هفته با ۵۰ دلار کاهش مواجه شده بود، هر اونس طلا نیز به ۱۸۲۱ دلار رسید و کاهش نسبی را تجربه کرد.

وی با بیان اینکه بخشنامه اخیر بانک مرکزی مبنی بر واگذاری ارزهای صادراتی به صرافی‌ها موجب کاهش شدید نرخ ارز در بازار آزاد شد،‌ تصریح کرد: این موضوع به علاوه کاهش قیمت انس جهانی باعث شد در حالی که انواع سکه و طلا در اوائل هفته با افزایش روبرو بود ،با کاهش قیمت همراه باشد.

کشتی‌آرای گفت: امروز قیمت سکه طرح قدیم به طور متوسط با ۳۰۰هزار تومان کاهش به ۱۴میلیون و ۶۰۰هزار تومان و سکه طرح جدید نیز با ۶۰۰ هزار تومان کاهش نسبت به دیروز به ۱۵ میلیون و ۲۰۰ رسید.

وی همچنین قیمت نیم سکه را با ۲۵۰ هزار تومان کاهش هفتگی، ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و ربع سکه را نیز با ۴۵۰ هزار تومان کاهش، ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام کرد.

این کارشناس بازار طلا و سکه ادامه داد: سکه گرمی با ۱۰۰هزار تومان افزایش با قیمت ۳ میلیون و ۲۰۰هزار تومان مبنای معاملات قرارگرفت.

کشتی‌آرای با بیان اینکه در روزهای یکشنبه و دوشنبه قیمت طلا و سکه به بالاترین سطح خود افزایش پیدا کرده بود، اظهار کرد: هر گرم طلای ۱۸ عیار هم در اوایلهفته به یک میلیون و ۵۱۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده بود اما امروز به یک میلیون و ۴۴۵هزار تومان رسید.

وی تاکید کرد:‌حباب سکه تا یک میلیون و ۷۰۰هزار تومان افزایش هفتگی را تجربه کرد بود که امروز با کاهش ۷۰۰هزار تومانی به یک میلیون تومان رسید.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)