شاخص اعتماد مصرف کننده در آمریکا به پایین ترین رقم خود رسید

دانشگاه میشیگان آمریکا اعلام کرد که شاخص اعتماد مصرف‌کننده در این کشور به پایین‌ترین رقم خود یعنی ۵۰.۲ واحد کاهش یافته است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، دانشگاه میشیگان آمریکا اعلام کرد که شاخص اعتماد مصرف‌کننده در این کشور روز جمعه به پایین‌ترین رقم خود یعنی ۵۰٫۲ واحد کاهش یافته است.

این رقم نزدیک به ۱۰ واحد کمتر از پیش بینی کارشناسان اقتصادی برای وال استریت ژورنال بود و نشان دهنده افت ۸٫۲ واحدی نسبت به ماه گذشته میلادی بود.

دیدگاه‌ها در مورد شرایط اقتصادی فعلی از ۶۳٫۳ واحد در ماه قبل به ۵۵٫۴ واحد در ماه ژوئن کاهش یافت، و معیار "سنجش انتظارات" برای آینده نیز شاهد افت بود و از ۵۵٫۲ به ۴۶٫۸ واحد در میان مصرف کنندگانی رسید که برای این گزارش از آنها سوال شده بود.

نرخ تورم در آمریکا رکورد ۴۰ ساله را شکستبا افزایش تورم در آمریکا شاخص اعتماد مصرف کننده کاهش یافت

شاخص اعتماد مصرف کننده تنها معیار اقتصادی ناامید کننده در سراسر ایالات متحده نبود. پاسخ ها نشان می‌دهد که انتظارات برای تورم در سال آینده از ۳٫۳ درصد در ماه می به ۵٫۴ درصد در ژوئن افزایش یافته است، در حالی که انتظارات در مورد تورم در پنج سال آینده از ۳ درصد به ۳٫۳ درصد رسیده است.

به گفته کتی جونز، استراتژیست مؤسسه چارلز شواب، مردم آمریکا اکنون بیش از هر زمان دیگری انتظار تورم را دارند.

این دانشگاه با اشاره به آخرین باری که چنین ارقام ناگواری را دیده بود، تأکید کرد که اعتماد پایین مصرف کننده یادآور رکود سال ۱۹۸۰ است.

بر اساس این گزارش، اقتصاددانان مؤسسه کانتینجنت ماکرو Contingent Macro به نتیجه مشابهی رسیده‌اند و به این نکته اشاره کردند که نسبت مصرف‌کنندگانی که از تورم به‌عنوان دلیل اصلی چشم‌انداز منفی خود برای اقتصاد یاد می‌کنند، به همان اندازه سال ۱۹۸۱ بوده است.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)