اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

شاخص بورس هزار واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با افت هزار واحدی روبرو شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۶میلیارد و ۳۰۵میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۶۵۸میلیارد تومان در بیش از ۴۴۳هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت هزار و ۷۷۰واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۴۵هزار و ۹۶۷واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی نوری، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های مبین انرژی خلیج فارس، پتروشیمی پارس و بانک ملت با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۳میلیارد و ۹۴میلیون ورقه به‌ارزش ۲هزار و ۵۰۱میلیارد تومان در ۲۳۱هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۱۴۶واحد افت کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۹۶۳واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، بانک دی و پتروشیمی زاگرس شد و در مقابل شرکت‌های تولید نیروی برق دماوند، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و زغال سنگ پرورده طبس بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)