اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp

شاخص بورس هزار واحد رشد کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با رشد هزار واحدی روبرو شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۵میلیارد و ۸۱۳میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۳هزار و ۷۸۸میلیارد تومان در بیش از ۴۱۷هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد هزار و ۲۸۶واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۵۴۷هزار و ۲۴۸واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، ایران خودرو و ساپیا شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی پردیس، ملی صنایع مس ایران و مخابرات ایران با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۴میلیارد و ۷۳۱میلیون ورقه به‌ارزش ۱۲۷هزار و ۹۲۲میلیارد تومان در ۲۶۶هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۲۷واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۹۸۶واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، تولید نیروی برق دماوند و سرمایه‌گذاری صبا تامین شد و در مقابل شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، پتروشیمی زاگرس و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

انتهای پیام/

مقاله اصلی

بک لینک های تبلیغاتی

پیام بگذارید

مقایسه املاک

مقایسه کنید (0)